Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Rescue Online | Sereď Online | Reportér 24

Begam Trnava
Označenie inzercie

ISSN 1338-0389   Dnes je 12. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra RSS Export článkov
Top panel

Policajné správy z Prešovského kraja

KRPZ Prešov |MM|  Dopravná kontrola v Prešovskom kraji

V rámci opatrení v cestnej premávke počas letnej turistickej sezóny v tomto roku bola včera ( 14.08.2019 ) na teritóriu Prešovského kraja v dopoludňajších hodinách vykonaná celokrajská osobitná kontrola.

Zameraná bola na dodržiavanie zákona vodičmi nákladných motorových vozidiel s celkovou hmotnosťou prevyšujúcou 3 500 kg, autobusov a motocyklov, na eliminovanie dopravno-bezpečnostných rizík najmä na železničných priecestiach bez závor a v ich tesnej blízkosti. Policajti kontrolovali aj povinnosti chodcov a cyklistov ako aj spôsob jazdy vodičov i dodržiavanie pravidiel cestnej premávky vodičmi motocyklov a ich spolujazdcami. Do výkonu služby bolo zaradených 105 policajtov ( služby dopravnej polície, služby poriadkovej polície a  služby železničnej polície ). Zistených bolo celkovo 96 priestupkov, z ktorých bolo 83 vyriešených v blokovom konaní, 13 priestupkov bolo vyriešených napomenutím.

 

Nerešpektoval signál a nedodržal zákaz

39 ročný muž zo Štrby bol obvinený z prečinu marenie výkonu úradného rozhodnutia, ktorého sa dopustil v utorok ( 13.08.2019 ) popoludní v Poprade na Ul. Partizánskej.

Ako vodič viedol  osobné vozidlo zn. Peugeot 206 a nakoľko nerešpektoval signál so znamením „Stoj!“, bol policajnou hliadkou riadne zastavený a kontrolovaný.  Pri  kontrole bolo zistené, že vodič viedol vozidlo aj napriek tomu, že má súdom uložený  zákaz činnosti viesť motorové vozidlá na dobu 3 rokov ( a to s platnosťou od mája 2018 ).  Vodič bol zadržaný, bol obmedzený na osobnej slobode a bol umiestnený do cely policajného zaistenia. Poverený príslušník podal návrh na podanie obžaloby na Okresnú prokuratúru Poprad.

 

 

 

Vynikajúca práca humenských kriminalistov, objasnili 8 krádeží v rodinných domoch

 

,, Navštívili“ 5 rodinných domov

Vyšetrovateľ Okresného riaditeľstva Policajného  zboru v Humennom obvinil štyroch mladíkov ( 18 rokov, 18 rokov,  17 rokov a 16 rokov z obce Klenová ) z prečinu  porušovanie domovej slobody  spáchaného v jednočinnom súbehu s prečinom krádeže.

Obvinení  v mesiaci máj tohto roku v piatich prípadoch neoprávnene vnikli do obydlia iného, v ktorých zotrvali, z týchto obydlí si prisvojili cudzie veci, pričom svojím konaním spôsobili celkovo škodu vo výške najmenej 850,00,- Eur. Išlo o rodinné domy  a ich hospodárske budovy v obci, z ktorej mladíci priamo pochádzajú. Skutky spáchali v noci a z domov si poodnášali bicykle, káble rôzneho druhu aj so zásuvkami,  dvojkolesový vozík,  záhradné nožnice, ...

V súvislosti s týmto prípadom vyšetrovateľ obvinil aj  mladíka zo Stakčína, vo veku 18 rokov a to z trestného činu podielnictva.  Mladík napriek tomu, že mal vedomosť o tom, že veci pochádzajú z trestnej činnosti ( nakoľko mu to mládenci z Klenovej  povedali )  ich na motorovom vozidle zn. Škoda Fábia,  odviezol do zberných surovín v Snine. ,, Zarobili „ takýmto spôsobom prvýkrát 266,- Eur ( išlo o predaj cca 70 kg medi ) a druhýkrát 110,-Eur ( cca 29 kg medi ).  Hotovosť si rozdelili. Všetci obvinení sú stíhaní na slobode.

 

Objasnená krádež v rodinnom dome v Čabalovciach a v obci Ňagov

Humenský vyšetrovateľ viedol trestné stíhanie vo veci prečinu porušovania domovej slobody a vo veci zločinu krádeže, z ktorých na základe dôkaznej situácie vzniesol obvinenie dvom osobám,  18 ročnému a 17 ročnému chlapcovi ( obaja z obce Čabalovce ).

Skutky spáchali formou spolupáchateľstva.

Začiatkom januára tohto roku využili situáciu, kedy majiteľ domu zaspal v kuchyni  a z peňaženky mu ukradli 200,-Eur. V tomto prípade skutok spáchali na chránenej osobe a to osobe vyššieho veku.

V prvých májových dňoch tohto roku obaja  po predchádzajúcej vzájomnej dohode preskočil oplotenie jedného z rodinných domov v rodnej obci, vylomili garážové dvere,   odkiaľ ukradli nákupný košík i rúru dymovodu k peci s jej príslušenstvom. Majiteľ škodu vyčíslil na takmer 220,-Eur. Obvinené osoby sú stíhané na slobode.

 

Humenskí kriminalisti objasnili aj ďalší prípad krádeže v rodinnom dome, teraz v obci Sukov

21 ročný muž z Humenného, dvaja 27 roční muži z obce Sukov a 18 ročný mladík z obce Marhaň boli humenským vyšetrovateľom obvinení z prečinu porušovanie domovej slobody  spáchaného formou spolupáchateľstva a z prečinu podielnictva.

V mesiaci február tohto roku dvaja z obvinených preskočili oplotenie rodinného domu  v Sukove, odstránili zámok na hospodárskej budove  a odtiaľ ukradli rôzne náradie (  motyky, veľké kladivo kálačka, drevené i umelohmotné hrable, železnú stavbársku lopatu, oceľový rýľ,  oceľovú polievačku,  železnú kosu, stavebný fúrik, železné rúry na vodu,  viac ako 220 ks smrekových neopracovaných dosiek ( niektoré z nich vytrhli priamo z rodinného domu ).  Ukradnuté veci prekladali cez oplotenie domu, materiál potom naložili do motorového vozidla a odviezli do zberných surovín v Humennom. Získali 50,-Eur, tie si rozdelili. Majiteľka škodu v tomto prípade vyčíslila na 250,-Eur. 


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
›REGISTROVANÍ NICKOM‹
všetci

Pre pridávanie komentárov k článkom sa prihláste. Ak nemáte prihlasovacie meno a heslo, zaregistrujte sa tu.

Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
Begam Trnava
Označenie inzercie
Vyhľadávanie Posledné komentáre
KomentárChoseS 17-05-2015 20:25:42:
Dopravná nehoda nákladného vozidla a autobusu pri obci Tepličky
Komentármatias 20-04-2015 21:33:18:
Polícia zadržala dvojnásobného vraha odsúdeného na doživotie
Komentár 13-04-2015 18:42:02:
Návrh na podanie obžaloby
Komentárjh 04-04-2015 12:56:18:
Zásahy DHZO Pobedim pri odčerpávaní vody
Komentárredakcia 30-03-2015 20:26:08:
Vo večerných hodinách mala byť zastavená železničná doprava v Bytči - AKTUALIZOVANÉ
KomentárNa takéto veci by sa nemala používať hasičská technika. Je to iba vypočítavosť niektorých ľudí. Na takéto zásahy maju vodárne a kanalizacie špecialnu techniku /vozidlo CAK/, ale to by bolo potrebné zaplatiť. Keď sa niekomu doma upchá žumpa alebo kanalizác 31-03-2015 15:46:31:
Hasiči DHZO Pobedim na nedeľnom zásahu
Komentár 25-03-2015 21:13:58:
Dopravná nehoda pri Ružomberku
Komentár 04-03-2015 13:42:45:
Pri dopravnej nehode vyhasol život mladého vodiča
Komentárredakcia 13-02-2015 11:33:49:
Polícia žiada o pomoc pri zistení totožnosti neznámeho muža - AKTUALIZOVANÉ
Komentár 18-02-2015 16:14:15:
Aktuálne - dopravná nehoda dvoch kamiónov na D2 - AKTUALIZOVANÉ
Reklamna plocha
Označenie inzercie
Zdravotnicke pomocky Nitra
Označenie inzercie
TPX-NET
Označenie inzercie
Zlate pastilky
Označenie inzercie
Bottom panel

© www.rescueonline.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na www.rescueonline.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign

HASICI V AKCII
Označenie inzercie