Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Rescue Online | Sereď Online | Reportér 24

Begam Trnava
Označenie inzercie

ISSN 1338-0389   Dnes je 12. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra RSS Export článkov
Top panel

Policajné správy z Prešovského kraja

KRPZ Prešov |MM| Zatajený mobil

Zákon pri trestnom čine zatajenia veci stanovuje pre páchateľa trest odňatia slobody až na jeden rok.

Trestné stíhanie pre tento prečin vyšetruje poverený príslušník oddelenia železničnej polície. V posledný májový deň popoludní zatiaľ neznámy páchateľ vzal mobilný telefón z vestibulu železničnej stanice v Medzilaborciach. Mobil bol položený na parapete okna. 26 ročný majiteľ naň pravdepodobne zabudol, škodu vyčíslil na 274,-Eur.

Za svoje osobné veci je zodpovedný každý sám, dávajme si preto na ne väčší pozor a nedajme zlodejom šancu !

 

Kontrola v Prešovskom kraji

Z dôvodu prebiehajúcej letnej turistickej sezóny a s cieľom čo v najväčšej miere znížiť negatívne dôsledky kolízii na našich cestách sa včera ( 07.08.2019 )  na území Prešovského kraja konala dopravná kontrola.

Jej výkon bol v popoludňajších hodinách a zameraný bol na dodržiavanie povinností vodiča, na nesprávnu jazdu cez križovatku, nesprávne predchádzanie, dodržiavanie zákazu obsluhovať telefónny prístroj vodičmi počas vedenia vozidla a spôsob jazdy vodičov. Do výkonu služby bolo celkovo zaradených 105 policajtov ( služby dopravnej polície, služby poriadkovej polície a  služby železničnej polície ).  Zistených bolo 223 priestupkov, z ktorých bolo 210 vyriešených na mieste v blokovom konaní a 11 bolo vyriešených napomenutím. Požitie alkoholu bolo zistené u jedného nemotorového účastníka cestnej premávky.  Oznámené na správne konanie boli 2 priestupky.

 

Znehodnotená kukurica i jačmeň

Polícia v Kežmarku vedie trestné stíhanie na doposiaľ neznámeho páchateľa a to vo veci prečinu poškodzovania cudzej veci.

Páchateľ  v dobe od apríla do začiatku augusta tohto roku poškodil a  znehodnotil v katastrálnom území obce Huncovce na celkovo piatich parcelách tam vypestovaný jačmeň (  1 089 m2 ) a na ďalších šiestich parcelách  kukuricu ( 12 002 m2 ). Poškodená spoločnosť vzniknutú škodu vyčíslila na najmenej 2 160,-Eur. Pri tomto trestnom čine páchateľovi hrozí trest odňatia slobody až na jeden rok.

 

Hydraulickým ramenom poškodil lanové vodiče

Poverený príslušník Obvodného oddelenia Policajného zboru Stará Ľubovňa vedie  trestné stíhanie pre prečin poškodzovanie a ohrozovanie prevádzky všeobecne prospešného zariadenia, ku ktorému došlo  v mesiaci jún tohto roku  v katastrálnom území obce Stráňany.

57 ročný muž z obce Mlynčeky počas vykonávania lesných prác strojovým mechanizmom samochodnej vývoznej súpravy zachytil hydraulickým ramenom stroja o tri oceľové lanové vodiče vysokého napätia ( tie slúžili na zásobovanie elektrickou energiou obcí Litmanová a Stráňany ). V dôsledku poškodenia došlo k zlomeniu dvoch kusov betónových stožiarov. Poškodená spoločnosť škodu vyčíslila na takmer 4.000,-Eur. Muž bol z uvedeného trestného činu obvinený, stíhaný je na slobode.

 

152 klasov kukurice

28 ročný muž z Nižného Hrabovca bol obvinený z prečinu krádeže, ktorej sa mal dopustiť v utorok ( 06.08.2019 )  vo večerných hodinách.

Hrabovčan  z kukuričného poľa v katastrálnom území rodnej obce odcudzil 152 kusov klasov kukurice. Pre majiteľa dotknutých polí vznikla škoda vo výške 152,- Eur. Obvinený muž je stíhaný na slobode, ak sa mu ale vina preukáže, hrozí mu trest odňatia slobody až na dva roky.

Či mu takýto trest odňatia slobody skutočne stojí za 152 kukuričných klasov, už ponecháme na zvážení obvineného muža.

 


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
›REGISTROVANÍ NICKOM‹
všetci

Pre pridávanie komentárov k článkom sa prihláste. Ak nemáte prihlasovacie meno a heslo, zaregistrujte sa tu.

Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
Begam Trnava
Označenie inzercie
Vyhľadávanie Posledné komentáre
KomentárChoseS 17-05-2015 20:25:42:
Dopravná nehoda nákladného vozidla a autobusu pri obci Tepličky
Komentármatias 20-04-2015 21:33:18:
Polícia zadržala dvojnásobného vraha odsúdeného na doživotie
Komentár 13-04-2015 18:42:02:
Návrh na podanie obžaloby
Komentárjh 04-04-2015 12:56:18:
Zásahy DHZO Pobedim pri odčerpávaní vody
Komentárredakcia 30-03-2015 20:26:08:
Vo večerných hodinách mala byť zastavená železničná doprava v Bytči - AKTUALIZOVANÉ
KomentárNa takéto veci by sa nemala používať hasičská technika. Je to iba vypočítavosť niektorých ľudí. Na takéto zásahy maju vodárne a kanalizacie špecialnu techniku /vozidlo CAK/, ale to by bolo potrebné zaplatiť. Keď sa niekomu doma upchá žumpa alebo kanalizác 31-03-2015 15:46:31:
Hasiči DHZO Pobedim na nedeľnom zásahu
Komentár 25-03-2015 21:13:58:
Dopravná nehoda pri Ružomberku
Komentár 04-03-2015 13:42:45:
Pri dopravnej nehode vyhasol život mladého vodiča
Komentárredakcia 13-02-2015 11:33:49:
Polícia žiada o pomoc pri zistení totožnosti neznámeho muža - AKTUALIZOVANÉ
Komentár 18-02-2015 16:14:15:
Aktuálne - dopravná nehoda dvoch kamiónov na D2 - AKTUALIZOVANÉ
Reklamna plocha
Označenie inzercie
Zdravotnicke pomocky Nitra
Označenie inzercie
TPX-NET
Označenie inzercie
Zlate pastilky
Označenie inzercie
Bottom panel

© www.rescueonline.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na www.rescueonline.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign

HASICI V AKCII
Označenie inzercie