Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Rescue Online | Sereď Online | Reportér 24

Begam Trnava
Označenie inzercie

ISSN 1338-0389   Dnes je 20. 9. 2019, meniny oslavuje: , zajtra RSS Export článkov
Top panel

Policajné správy z Prešovského kraja

KRPZ Prešov |MM|   Škoda pre lekáreň viac ako 73.000,-Eur

Vo veci zločinu poisťovacieho podvodu vedie trestné stíhanie vyšetrovateľ Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Humennom. Zákon pri tomto trestnom čine stanovuje trestnú sadzbu odňatia slobody na päť až dvanásť rokov.

Doposiaľ nestotožnená osoba v období  od októbra 2017 do decembra 2018 v jednej zo Sninských lekárni pod rôznymi zámienkami uvádzala do omylu magistra vydávajúceho lieky z lekárne. Postupne takto od neho  vylákala  rôzne druhy liekov na recepty, za ktoré ale neuhradila platby, doplatky. Týmto konaním bola prevádzkovateľovi lekárne spôsobená škoda vo výške takmer  73.500,- Eur.

 

Humenskí policajti zachránili ďalší ľudský život

V podvečerných hodinách včerajšieho dňa / 19.02.2019 / humenská policajná hliadka bola vyslaná na preverenie oznámenie, že neznáma osoba sa nachádza na koľajisku.

Hliadka prezrela železničnú trať i okolie, kde sa mal nachádzať muž, ktorý si údajne chcel siahnuť na život ...  policajti začuli krik a zbadali muža ako beží  cez železničné priecestie. Hliadka sa rozbehla za mužom a opakovane ho vyzývala aby zastavil ... ten na výzvy nereagoval !. Hliadka muža dobehla, no ten odmietol s nimi komunikovať, snažil sa opäť utiecť a vyhrážal sa, že sa zabije.  Policajti museli voči mužovi použiť donucovacie prostriedky / hmaty a chvaty /. Muž bol  predvedený na Obvodné oddelenie Policajného zboru v Humennom, kde bolo zistené, že ide o 32 ročného Humenčana. Nakoľko muž mal naďalej samovražedné sklony, bola k nemu privolaná RZP, ktorá ho prevzala.

Aj tento prípad je krásnym dôkazom toho, že naši policajti denne pomáhajú a chránia ! Ide o psychicky i fyzicky veľmi namáhavú prácu, no ,,takéto výsledky,, stoja za to !

 

Nezhodli sa pri stolnom futbale

Poverený príslušník Obvodného oddelenia Policajného zboru v Bardejove rieši prípad prečinu ublíženia na zdraví a prečinu výtržníctva, ku ktorému došlo v mesiaci november 2018.

 V jednom z bardejovských podnikom pri stolnom tenise došlo k hrubej neslušnosti a fyzickému napadnutiu. 23 ročný Martin na tomto mieste verejnosti prístupnom prišiel k 24 ročnému Rudolfovi a  čelom ho udrel do nosa. Napadnutému Rudovi spôsobil niekoľko zranení /  tržnú ranu,  zlomeninu nosových kostí s posunom, ... / ktoré si vyžiadali predbežnú dobou liečenia 4 – 6 týždňov.  Martinovi  bolo z uvedených skutkov vznesené obvinenie, hrozí mu trest odňatia slobody až na  tri roky.

 

Prenajaté stroje a zariadenia doposiaľ nik nevrátil ani nezaplatil

V decembri minulého roka došlo k zločinu podvodu a to vo Veľkom Slavkove.

Doposiaľ neznáma osoba vystupujúca v mene jednej spoločnosti v Mengusovciach uzatvorila zmluvu na prenájom bagra, vŕtacieho zariadenia a hydraulického kladiva. Zmluvné ,,veci,, si prevzala, pričom k vyplateniu ceny za prenájom strojov i zariadení nedošlo. Bolo preukázané, že došlo ale k vymontovaniu GPS zariadenia z bagra slúžiaceho na jeho lokalizáciu. Spoločnostiam, ktorým zapožičané ,,veci,, patrili bola spôsobená škoda v celkovej výške 45.000,-Eur. Prípadom sa zaoberá popradský vyšetrovateľ, ktorý vo veci začal trestné stíhanie pre zločin podvodu. Páchateľovi pri tomto zločine hrozí trest odňatia slobody na tri až desať rokov.

 

Peniaze nechávať doma je veľké riziko !

Popradský vyšetrovateľ vedie trestné stíhanie pre zločin krádeže spáchanej  v súbehu s prečinom porušovania domovej slobody. Ku skutkom došlo  v dobe od  17.02.2019 do 19.02.2019 v jednom z rodinných domov v obci Dravce.

Neznámy páchateľ bez poškodenia majetku sa dostal do priestoru rodinného domu,  kde v izbe za kuchyňou na prízemí domu, otvoril uzamknutú plechovú bezpečnostnú skriňu / zamurovanú v stene / a vzal z nej obálku s finančnou hotovosťou 8.000,-Eur. Zaujímavá je skutočnosť, že ani uzamykací mechanizmus tejto skrine nebol poškodený.  Trestná sadzba odňatia slobody je v tomto prípade zákonom stanovená na tri až desať rokov.

Polícia neustále apeluje na občanov, aby si na svoje osobné veci, doklady,  cennosti i majetok  dávali vždy pozor. Nechávame isteže na zvážení každého jedného občana, nakoľko a v akej miere by to malo byť, no nikdy nezabúdajme, že príležitosť robí zlodeja a suma ako 8.000,-Eur pre mnohých určite stojí za to !

 

Krádež v hotelových izbách

V izbách v jednom z kúpeľných domov v Ľubovnianskych kúpeľoch došlo k niekoľkým krádežiam. Prípad šetrí vyšetrovateľ Okresného riaditeľstva v Starej Ľubovni a vedie v ňom trestné stíhanie vo veci pokračujúceho zločinu krádeže spáchaného  v súbehu s prečinom porušovanie domovej slobody.

Zatiaľ neznámy páchateľ 19.02.2019 využil neprítomnosť ubytovaných hostí a vošiel im do izieb. Z prvej ukradol finančnú hotovosť vo výške 350,-Eur, z druhej 120,-Eur, z tretej izby vzal 200,-Eur a zo štvrtej hotelovej izby si odniesol  130,-Eur.  Páchateľ  získal 800,-Eur ako aj možnosť stráviť v treste odňatia slobody dobu tri až desať rokov.


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
›REGISTROVANÍ NICKOM‹
všetci

Pre pridávanie komentárov k článkom sa prihláste. Ak nemáte prihlasovacie meno a heslo, zaregistrujte sa tu.

Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
Begam Trnava
Označenie inzercie
Vyhľadávanie Posledné komentáre
KomentárChoseS 17-05-2015 20:25:42:
Dopravná nehoda nákladného vozidla a autobusu pri obci Tepličky
Komentármatias 20-04-2015 21:33:18:
Polícia zadržala dvojnásobného vraha odsúdeného na doživotie
Komentár 13-04-2015 18:42:02:
Návrh na podanie obžaloby
Komentárjh 04-04-2015 12:56:18:
Zásahy DHZO Pobedim pri odčerpávaní vody
Komentárredakcia 30-03-2015 20:26:08:
Vo večerných hodinách mala byť zastavená železničná doprava v Bytči - AKTUALIZOVANÉ
KomentárNa takéto veci by sa nemala používať hasičská technika. Je to iba vypočítavosť niektorých ľudí. Na takéto zásahy maju vodárne a kanalizacie špecialnu techniku /vozidlo CAK/, ale to by bolo potrebné zaplatiť. Keď sa niekomu doma upchá žumpa alebo kanalizác 31-03-2015 15:46:31:
Hasiči DHZO Pobedim na nedeľnom zásahu
Komentár 25-03-2015 21:13:58:
Dopravná nehoda pri Ružomberku
Komentár 04-03-2015 13:42:45:
Pri dopravnej nehode vyhasol život mladého vodiča
Komentárredakcia 13-02-2015 11:33:49:
Polícia žiada o pomoc pri zistení totožnosti neznámeho muža - AKTUALIZOVANÉ
Komentár 18-02-2015 16:14:15:
Aktuálne - dopravná nehoda dvoch kamiónov na D2 - AKTUALIZOVANÉ
Reklamna plocha
Označenie inzercie
Zdravotnicke pomocky Nitra
Označenie inzercie
TPX-NET
Označenie inzercie
Zlate pastilky
Označenie inzercie
Bottom panel

© www.rescueonline.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na www.rescueonline.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign

HASICI V AKCII
Označenie inzercie