Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Rescue Online | Sereď Online | Reportér 24

Begam Trnava
Označenie inzercie

ISSN 1338-0389   Dnes je 17. 7. 2019, meniny oslavuje: , zajtra RSS Export článkov
Top panel

Policajné správy z Prešovského kraja

KRPZ Prešov |MM|  Musí to byť veľmi silný fajčiar

Bardejovský vyšetrovateľ začal trestné stíhanie pre zločin krádeže, ku ktorému došlo v dobe od  22.01.2019 do 23.01.2019 v jednej z predajní v obci Kobyly.

Páchateľ  z okna predajne odstránil sieťku proti hmyzu a vypáčil krídlo okna ... takto vošiel dnu. Z predajne odcudzil 22 balíčkov korenia, 5 proteínových tyčiniek, 52  žuvačiek a 527 škatuliek cigariet rôznych značiek. Z vedľajšieho skladu spod kancelárskeho stola vytrhol k podlahe pripevnenú kovovú protipožiarnu skrinku /  v nej sa nachádzala finančná hotovosť v sume 915,- Eur a stravné lístky v hodnote 125,.-Eur /. Celková škoda pre poškodený subjekt bola vyčíslená na viac ako 2.600,-Eur.  Páchateľovi za tento zločin hrozí trest odňatia slobody na tri až desať rokov.

 

Nepolepšiteľný vodič

64 ročný muž z Lomnice bol povereným príslušníkom Okresného dopravného inšpektorátu vo Vranove nad Topľou obvinený z prečinu marenie výkonu úradného rozhodnutia a z prečinu ohrozovanie pod vplyvom návykovej látky.

V stredu / 23.01.2019 / dopoludnia tento Lomničan viedol ako vodič osobné motorové vozidlo zn. Mercedes, po Ul. Porubskej smerom na Ul. Vajanského. Na tomto úseku cesty bol vodič policajnou hliadkou riadne zastavený a podrobený bežnej kontrole, ktorej súčasťou bola aj dychová skúška. Tá u vodiča dopadla nie najlepšie .... jej hodnota dosiahla  0.48 mg/l etanolu na liter vydychovaného vzduchu. Vodič bol vyzvaný na predloženie dokladov. Lustráciou bolo zistené, že tento vodič má z roku 2017 súdom  uložený trest zákazu činnosti viesť motorové vozidlá vo výmere 67 mesiacov / z dôvodu prečinu ohrozovania pod vplyvom návykovej látky / a z roku 2018 taktiež súdom  / z dôvodu prečinu marenie výkonu úradného rozhodnutia / uložený  ďalší trest zákazu činnosti viesť motorové vozidlá vo výmere 12 mesiacov. Vodič po tomto zistení bol obmedzený na osobnej slobode a bol umiestnený do cely policajného zaistenia.  Na obvineného bol spracovaný podnet na podanie návrhu na jeho vzatie do väzby.

 

Pytliactvo

Včera / 24.01.2019 / popoludní  oznámil pán Ján z Ďurkovej, že v katastri obce Krásna Lúka došlo k pytliactvu.

Pri obhliadke miesta činu bolo zistené, že doposiaľ nezistený páchateľ v časti zvanej „Šenvižská dolina“ v dobe hájenia, bez povolenia usmrtil poľovnú zver a to srnca lesného. Zo zvieraťa  bola odrezaná predná noha, krk i hlava, na mieste bol ponechaný zvyšok tela srny. Páchateľ svojím konaním neoprávnene zasiahol do výkonu práva poľovníctva tým, že usmrtil poľovnú zver. Spoločenská škoda je  1.020,-Eur. Polícia v prípade začala trestné stíhanie vo veci prečinu pytliactva, kde páchateľovi hrozí trest odňatia slobody až na dva roky.

 

Opatrnosti nie je nikdy dosť

Popradský vyšetrovateľ vedie trestné stíhanie vo veci prečinu podvodu, ktorého sa dopustil neznámy páchateľ na 63 ročnej Márii z Levoče.

V stredu dopoludnia / 23.01.2019 /  prostredníctvom mobilného telefónu  páchateľ zavolal pani Márii. Predstavil sa ako doktor a uviedol že jej syn mal nehodu, nemôže teda rozprávať a že pri nehode došlo k zraneniu  5 ročného dieťaťa. Uviedol, že jej syn je vinníkom nehody, že mu hrozí 5 ročné väzenie ale že poškodená strana nebude kontaktovať políciu pokiaľ jej bude uhradených 4.000,-Eur. Pani Mária na základe pokynov páchateľa peniaze uhradila.  Polícia po páchateľovi pátra, vykonáva všetky potrebné procesné úkony smerujúce k objasneniu podvodu. Zákon pri tomto trestnom čine stanovuje trestnú sadzbu odňatia slobody na jeden až päť rokov.

 

Zaútočil na mestského policajta

Včera / 24.01.2019 / došlo na Mestskom úrade vo Vranove nad Topľou k útoku na mestského policajta.

Vyšetrovateľ v tejto súvislosti začal trestné stíhanie vo veci zločinu útoku na verejného činiteľa. Zákon pri tomto zločine stanovuje trestnú sadzbu odňatia slobody na tri až osem rokov. V priestore úradu 61 ročný muž  fyzicky napadol príslušníka mestskej polície, ktorý muža na požiadanie zamestnanca  úradu vyvádzal von z budovy / muž sa správal vulgárne a domáhal sa vstupu do kancelárie primátora /.  Agresívny muž vytiahol z vrecka paralyzér  a ním zasiahol policajta do oblasti brucha, toto sa snažil ešte zopakovať ... to sa mu už ale nepodarilo. Policajt muža  spacifikoval a zabránil mu v ďalšom konaní. Útočník policajtovi spôsobil viacero zranení. 61 ročný muž z obce Kladzany bol zadržaný a bol umiestnený do cely policajného zaistenia.


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
›REGISTROVANÍ NICKOM‹
všetci

Pre pridávanie komentárov k článkom sa prihláste. Ak nemáte prihlasovacie meno a heslo, zaregistrujte sa tu.

Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
Begam Trnava
Označenie inzercie
Vyhľadávanie Posledné komentáre
KomentárChoseS 17-05-2015 20:25:42:
Dopravná nehoda nákladného vozidla a autobusu pri obci Tepličky
Komentármatias 20-04-2015 21:33:18:
Polícia zadržala dvojnásobného vraha odsúdeného na doživotie
Komentár 13-04-2015 18:42:02:
Návrh na podanie obžaloby
Komentárjh 04-04-2015 12:56:18:
Zásahy DHZO Pobedim pri odčerpávaní vody
Komentárredakcia 30-03-2015 20:26:08:
Vo večerných hodinách mala byť zastavená železničná doprava v Bytči - AKTUALIZOVANÉ
KomentárNa takéto veci by sa nemala používať hasičská technika. Je to iba vypočítavosť niektorých ľudí. Na takéto zásahy maju vodárne a kanalizacie špecialnu techniku /vozidlo CAK/, ale to by bolo potrebné zaplatiť. Keď sa niekomu doma upchá žumpa alebo kanalizác 31-03-2015 15:46:31:
Hasiči DHZO Pobedim na nedeľnom zásahu
Komentár 25-03-2015 21:13:58:
Dopravná nehoda pri Ružomberku
Komentár 04-03-2015 13:42:45:
Pri dopravnej nehode vyhasol život mladého vodiča
Komentárredakcia 13-02-2015 11:33:49:
Polícia žiada o pomoc pri zistení totožnosti neznámeho muža - AKTUALIZOVANÉ
Komentár 18-02-2015 16:14:15:
Aktuálne - dopravná nehoda dvoch kamiónov na D2 - AKTUALIZOVANÉ
Reklamna plocha
Označenie inzercie
Zdravotnicke pomocky Nitra
Označenie inzercie
TPX-NET
Označenie inzercie
Zlate pastilky
Označenie inzercie
Bottom panel

© www.rescueonline.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na www.rescueonline.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign

HASICI V AKCII
Označenie inzercie