Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Rescue Online | Sereď Online | Reportér 24

Begam Trnava
Označenie inzercie

ISSN 1338-0389   Dnes je 25. 6. 2019, meniny oslavuje: , zajtra RSS Export článkov
Top panel

Policajné správy z Prešovského kraja

KRPZ Prešov |MM| Darina nakupuje, zaplatiť pozabudne

62 ročná pani Darina bola obvinená z trestného činu krádeže, obvinenie jej vzniesol poverený príslušník obvodného oddelenia Policajného zboru v Snine.

Táto Sninčanka sa skutku dopustila opakovane. Prvýkrát to bolo  koncom mesiaca september tohto roku, v jednej z predajní na Ul. Strojárskej v rodnom meste. Z regálov si vybrala 3 kusy masla, vedierko s kávou i sklenený hrnček s čiernym uškom. ,,Nákup,, si vložila do svojej tašky  a s prázdnym nákupným košíkom prešla cez pokladne bez zaplatenia. Pre predajňu vznikla škoda  26,-Eur. Druhý takýto nákup pani Darinka uskutočnila už o 5 dní  neskôr, vybrala si tú istú predajňu ... teraz si však vybrala cestoviny a syry ...  Darinka sa tohto skutku dopustila napriek tomu, že v predchádzajúcich dvanástich mesiacoch bola za obdobný skutok postihnutá pokutou. Sninčanka bola obmedzená na osobnej slobode a po vykonaní neodkladných a neopakovateľných úkonov bola so súhlasom službukonajúceho prokurátora prepustená na slobodu, kde bude trestne stíhaná.

 

Podvod s úverom

            Vyšetrovateľ Okresného riaditeľstva Policajného zboru vo Svidníku vedie trestné stíhanie vo veci zločinu úverového podvodu, ku ktorému malo dôjsť v mesiaci december minulého roku.

Páchateľ v jednej z bánk vo Svidníku požiadal o poskytnutie spotrebného úveru vo výške 25 000,- Eur ... ale pod menom osoby V.B. . K žiadosti doložil splnomocnenie na úkony súvisiace s vybavovaním a čerpaním úveru v mene V.B. / t.j.  potvrdenie o príjme, pracovnú zmluvu a výpisy z účtu /. Pri overovaní si týchto údajov bolo zistené, že výpisy sú falzifikáty a nezodpovedajú skutočnosti .... banka teda žiadosť o úver zamietla a požadovanú sumu nevyplatila. Zákon pre páchateľa tohto trestného činu stanovuje trestnú sadzbu odňatia slobody na tri až desať rokov.

 

3/ Cudzinec našiel muníciu

Starosta  obce Kružľová včera / 02.10.2018 / oznámil na linku 158, že na obecný úrad český turista / 51 ročný Antonín / oznámil nález munície.

Stať sa tak malo počas prechádzky v katastrálnom území obce Nižná Pisaná, v časti zv. Javir. Na miesto nálezu bola okamžite vyslaná hliadka Obvodného oddelenia Policajného zboru Svidník, miesto bolo riadne zabezpečené.  Krajský pyrotechnik po príchode na miesto zistil, že ide o 2  delostrelecké míny 82 mm a 1 ručný granát vzor 42. Aj  v tomto prípade ide o muníciu z obdobia II. svetovej vojny, ktorá bola zneškodnená na mieste.

 

Poškodená vyhliadková  veža

V mesiaci august tohto roku došlo k poškodeniu vyhliadkovej veže, ktorá sa nachádza v katastrálnom území mesta Stropkov.

Na základe tejto skutočnosti poverený príslušník Obvodného oddelenia Policajného zboru Stropkov začal trestné stíhanie pre prečin poškodovanie cudzej veci.  Páchateľ poškodil vežu tým spôsobom, že ju fixkami  celú popísal  / celkom 148 rôznych nápisov /.  Mestu vznikla škoda  vo výške viac ako  800,- Eur.

 

Auto nie je výklad

Poverený príslušník Obvodného oddelenia Policajného zboru vo Vranove nad Topľou začal trestné stíhanie pre prečin krádeže, ku ktorej došlo koncom augusta tohto roku na Námestí slobody.

Na nákladnom motorovom vozidle zn. Iveco páchateľ poškodil zámok a z držiaka upevneného na čelnom skle odcudzil mobilný telefón ... týmto konaním spôsobil škodu  440,-Eur.

Aj tento prípad je dôkazom toho, že na svojej osobné veci je potrebné dávať pozor  a je vyslovene nevhodné ich vystavovať takým spôsobom, aby mohli prilákať zlodejov. Aj pri odchode  z auta je nutné cenné veci odložiť na miesto, kde nie sú voľne viditeľné a nepútajú zbytočnú pozornosť.  Polícia opakovane upozorňuje ... že auto nie je výklad !!!


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
›REGISTROVANÍ NICKOM‹
všetci

Pre pridávanie komentárov k článkom sa prihláste. Ak nemáte prihlasovacie meno a heslo, zaregistrujte sa tu.

Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
Begam Trnava
Označenie inzercie
Vyhľadávanie Posledné komentáre
KomentárChoseS 17-05-2015 20:25:42:
Dopravná nehoda nákladného vozidla a autobusu pri obci Tepličky
Komentármatias 20-04-2015 21:33:18:
Polícia zadržala dvojnásobného vraha odsúdeného na doživotie
Komentár 13-04-2015 18:42:02:
Návrh na podanie obžaloby
Komentárjh 04-04-2015 12:56:18:
Zásahy DHZO Pobedim pri odčerpávaní vody
Komentárredakcia 30-03-2015 20:26:08:
Vo večerných hodinách mala byť zastavená železničná doprava v Bytči - AKTUALIZOVANÉ
KomentárNa takéto veci by sa nemala používať hasičská technika. Je to iba vypočítavosť niektorých ľudí. Na takéto zásahy maju vodárne a kanalizacie špecialnu techniku /vozidlo CAK/, ale to by bolo potrebné zaplatiť. Keď sa niekomu doma upchá žumpa alebo kanalizác 31-03-2015 15:46:31:
Hasiči DHZO Pobedim na nedeľnom zásahu
Komentár 25-03-2015 21:13:58:
Dopravná nehoda pri Ružomberku
Komentár 04-03-2015 13:42:45:
Pri dopravnej nehode vyhasol život mladého vodiča
Komentárredakcia 13-02-2015 11:33:49:
Polícia žiada o pomoc pri zistení totožnosti neznámeho muža - AKTUALIZOVANÉ
Komentár 18-02-2015 16:14:15:
Aktuálne - dopravná nehoda dvoch kamiónov na D2 - AKTUALIZOVANÉ
Reklamna plocha
Označenie inzercie
Zdravotnicke pomocky Nitra
Označenie inzercie
TPX-NET
Označenie inzercie
Zlate pastilky
Označenie inzercie
Bottom panel

© www.rescueonline.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na www.rescueonline.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign

HASICI V AKCII
Označenie inzercie