Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Rescue Online | Sereď Online | Reportér 24

Begam Trnava
Označenie inzercie

ISSN 1338-0389   Dnes je 26. 8. 2019, meniny oslavuje: , zajtra RSS Export článkov
Top panel

Policajné správy z Prešovského kraja

KRPZ Prešov |MM|    Dvakrát na tom istom dvore

Z dvoch krádeží u toho istého poškodeného obvinili včera (19.9.2018) policajti z Kurova 22 ročného muža z obce Lukov, okr. Bardejov.

Obvinený muž mal 25.06.2018 v čase okolo 22:00 h cez neuzamknutú bráničku vojsť do dvora jedného z rodinných domov v obci Lukov, ktorého majiteľom je 60 ročný muž. Na dvore bol odstavený lesný stroj LKT, ktorý nemal žiadne dvere. Z priestorov kabíny mal obvinený odcudziť dve reťaze z motorovej píly. Škoda bola vyčíslená na 38.- €.

O týždeň neskôr mal obvinený opäť v čase v čase okolo 22.00 hod. vojsť na ten istý dvor. Aj tentokrát bránička nebola zamknutá a na dvore bol odstavený lesný stroj LKT, ktorý nemal žiadne dvere. Z priestorov kabíny mal obvinený odcudziť lištu motorovej píly a dve reťaze z motorovej píly. V tomto prípade bola škoda vyčíslená na 102.- €.

Polícia mladého muža obvinila z prečinu porušovania domovej slobody a stíhaný je na slobode. 

 

Cyklista neprežil zrážku s osobným autom

Nedanie prednosti v jazde stálo včera (19.9.2018) podvečer život 62 ročného cyklistu. K dopravnej nehode došlo na križovatke v obci Radvaň n/Laborcom, okr. Medzilaborce v čase okolo 17:45 h. Po hlavnej ceste smerom na obec Oľka viedol 61 ročný miestny obyvateľ osobné auto Ford Focus. Keď prechádzal križovatkou prednou časťou auta narazil do cyklistu, ktorý vošiel do križovatky z vedľajšej cesty a nedal prednosť autu. Pri zrážke utrpel cyklista, ktorý bol tiež z tej istej obce, zranenia nezlučiteľné so životom a na mieste dopravnej nehody im podľahol. Vodič auta neutrpel žiadne zranenia, dychovú skúšku na alkohol mal negatívnu. U nebohého cyklistu bola nariadená súdnolekárska pitva. Hmotné škody boli predbežne vyčíslené na 700.- €. Na vozidle Ford Focus vznikla škoda vo výške cca 600 € a na bicykli je škoda vo výške cca 100 €. Vozidlo aj bicykel boli zaistené pre ďalšie potreby vyšetrovania. Polícia začala trestné stíhanie za prečin Usmrtenie.

 

Tak ako vodiči motorových vozidiel, aj cyklisti musia dodržiavať pravidla cestnej premávky. Platí to tak pre jazdu po ceste ako aj po cyklistickom chodníku. Tu je výber niektorých z nich, ktorých dodržiavanie prispeje k bezpečnosti cyklistov:

-       plne sa venovať vedeniu bicykla a sledovať situáciu v cestnej premávke.

-       rešpektovať dopravné značenie na ceste,

-       neprípustné je jazdiť bez držania riadidiel, držať sa iného vozidla, viesť druhý bicykel, ručný vozík, zviera a predmety, ktoré by sťažovali vedenia bicykla alebo ohrozovali iných účastníkov cestnej premávky,

-       za zníženej viditeľnosti musí mať cyklista na sebe reflexné prvky, alebo oblečený reflexný bezpečnostný odev.

-       mimo obce musí mať cyklista na hlave ochrannú prilbu a dieťa do 15 rokov aj v obci.

Aby cyklistická prilba plnila svoju funkciu, musí byť správne pripevnená. Musí mať zodpovedajúcu veľkosť a upevnená tak, aby sedela na temene hlavy, vodorovne s úrovňou očí. Prilba nesmie byť posunutá ani do čela a ani do tyla, aby chránila hlavu čo najlepšie.

 

V ukradnutých trenkách späť na miesto činu

Z prečinu krádeže obvinili včera prešovskí policajti 21 ročného muža z Prešova. 

Mladí Prešovčan mal v utorok (18.9.2018) v dopoludňajších hodinách ukradnúť z jednej z firiem na Raymanovej ulici v Prešove hokejbalové trenírky so znakom Slovenskej republiky. Potom čo vošiel do objektu firmy prešiel k pootvoreným dverám kancelárie a z vešiaka na stojane odcudzil uvedené trenírky a z budovy odišiel preč. Nasledujúci deň sa v dopoludňajších hodinách do budovy firmy vrátil s úmyslom ešte niečo odcudziť.  Všimol si ho však majiteľ firmy, ktorý ho opoznal a aj zadržal a privolal políciu. K opoznaniu mu pomohol samotný obvinený, nakoľko mal na sebe oblečené tie isté hokejbalové trenky, ktoré deň predtým odtiaľ ukradol. Škoda spôsobená krádežou bola vyčíslená na 30.- €. Keďže  mladý Prešovčan už bol za obdobný čin v predchádzajúcich dvanástich mesiacoch postihnutý blokovou pokutou, bolo jeho súčasné konanie kvalifikované ako trestný čin. Obvinený je stíhaný v tkz. super rýchlom konaní.

 

 Krádež lán na železničnej trati

Popradskí policajti vyšetrujú krádež lán k trakčnému vedeniu na trati Štrba – Važec.

Ku krádeži došlo v presne nezistený deň na železničnej trati v medzistaničnom úseku zastávka Štrba a zastávka Važec. Neznámy zlodej za pomoci nezisteného nástroja odstránil nad dvomi dopravnými koľajami medené prepojovacie laná trakčného vedenia o celkovej dĺžke 72 m a bronzové nosné laná trakčného vedenia o celkovej dĺžke 720 m. Odstránené laná páchateľ následne odcudzil. Následkom toho došlo k prerušeniu železničnej dopravy na druhej traťovej koľaji v úseku železničná stanica Štrba a železničná stanica Východná. Škoda pre Železnice SR bola predbežne vyčíslená na 5.400 €. Popradský vyšetrovateľ začal trestné stíhanie vo veci zločinu poškodzovania a ohrozovania prevádzky všeobecne prospešného zariadenia v súbehu s prečinom krádeže.


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
›REGISTROVANÍ NICKOM‹
všetci

Pre pridávanie komentárov k článkom sa prihláste. Ak nemáte prihlasovacie meno a heslo, zaregistrujte sa tu.

Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
Begam Trnava
Označenie inzercie
Vyhľadávanie Posledné komentáre
KomentárChoseS 17-05-2015 20:25:42:
Dopravná nehoda nákladného vozidla a autobusu pri obci Tepličky
Komentármatias 20-04-2015 21:33:18:
Polícia zadržala dvojnásobného vraha odsúdeného na doživotie
Komentár 13-04-2015 18:42:02:
Návrh na podanie obžaloby
Komentárjh 04-04-2015 12:56:18:
Zásahy DHZO Pobedim pri odčerpávaní vody
Komentárredakcia 30-03-2015 20:26:08:
Vo večerných hodinách mala byť zastavená železničná doprava v Bytči - AKTUALIZOVANÉ
KomentárNa takéto veci by sa nemala používať hasičská technika. Je to iba vypočítavosť niektorých ľudí. Na takéto zásahy maju vodárne a kanalizacie špecialnu techniku /vozidlo CAK/, ale to by bolo potrebné zaplatiť. Keď sa niekomu doma upchá žumpa alebo kanalizác 31-03-2015 15:46:31:
Hasiči DHZO Pobedim na nedeľnom zásahu
Komentár 25-03-2015 21:13:58:
Dopravná nehoda pri Ružomberku
Komentár 04-03-2015 13:42:45:
Pri dopravnej nehode vyhasol život mladého vodiča
Komentárredakcia 13-02-2015 11:33:49:
Polícia žiada o pomoc pri zistení totožnosti neznámeho muža - AKTUALIZOVANÉ
Komentár 18-02-2015 16:14:15:
Aktuálne - dopravná nehoda dvoch kamiónov na D2 - AKTUALIZOVANÉ
Reklamna plocha
Označenie inzercie
Zdravotnicke pomocky Nitra
Označenie inzercie
TPX-NET
Označenie inzercie
Zlate pastilky
Označenie inzercie
Bottom panel

© www.rescueonline.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na www.rescueonline.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign

HASICI V AKCII
Označenie inzercie