Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Rescue Online | Sereď Online | Reportér 24

Begam Trnava
Označenie inzercie

ISSN 1338-0389   Dnes je 15. 6. 2019, meniny oslavuje: , zajtra RSS Export článkov
Top panel

Policajné správy z Prešovského kraja

KRPZ Prešov |MM|   Ukradol fľašu sirupu

Doposiaľ nezistený páchateľ vo večerných hodinách utorňajšieho dňa / 28.08.2018 / v Bardejove,  časti Dlhá Lúka,  na Ul. Minerálnej, neoprávnene  vošiel na pozemok jedného z rodinných domov.

Z altánku odcudzil plazmový televízor a sklenenú fľašu od vína, v ktorom bol sirup.  Majiteľovi vznikla škoda vo výške 100,-Eur. Prípad realizuje Odbor kriminálnej polície Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Bardejove ako prečin porušovania domovej slobody.  Zákon stanovuje pre páchateľa trestnú sadzbu odňatia slobody  na jeden až päť rokov.

 

Zlodeja zlákali   drôty k hromozvodu

81 ročný pán  v utorok / 28.08.2018 / na linku 158 oznámil,  že z jeho pozemku bol odcudzený železný šrot.

Na základe preverenia tohto oznámenia boli zistené skutočnosti, na základe ktorých poverený príslušník  Obvodného oddelenia Policajného zboru Kurov začal trestné stíhanie pre prečin porušovania domovej slobody.  Doposiaľ neznámy páchateľ v popoludňajších hodinách uvedeného dňa vstúpil na riadne oplotený pozemok rodinného domu v obci Nižný Tvarožec a  z dvora  odcudzil, na kope uložený zväzok drôtu hromozvodu o dĺžke cca 30 metrov, zväzok  viazacieho drôtu o dĺžke cca 40

metrov a 2  liatinové kolesá slúžiace na pohon sečkárne. Z prístrešku kôlne zlodej odcudzil železný profil o šírke 12 cm s dĺžkou 3 m.  Majiteľ škodu vyčíslil na  100,- Eur.

 

3/  Matka obvinená z trestného činu všeobecného ohrozenia

Poverený príslušník Obvodného oddelenia Policajného zboru v Humennom začal trestné stíhanie a súčasne vzniesol obvinenie 35 ročnej miestnej žene z prečinu všeobecné ohrozenie.

Ku skutku došlo koncom mája tohto roku v popoludňajších hodinách, kedy žena  značne pod vplyvom alkoholu /  2,91 mg/l etanolu v krvi / zaspala, pričom v tom čase ohrievala na sporáku jedlo. V dôsledku tohto jej nezodpovedného konania  začalo jedlo s panvicou na sporáku horieť ...  došlo k požiaru i značnému zadymeniu celého jednoizbového bytu. V byte sa nachádzala aj  maloletá dcéra ženy. Obvinená žena svojím konaním z nedbanlivosti spôsobila všeobecné nebezpečenstvo a taktiež vydala do nebezpečenstva obyvateľov obytného domu na Ul. SNP,  v Humennom. Ak sa obvinenej žene vina preukáže, hrozí jej trest odňatia slobody až na jeden rok.

 

Ukradnutá slama

Poverený príslušník Obvodného oddelenia Policajného zboru Kežmarok začal trestné stíhanie vo veci prečinu krádeže, ku ktorej došlo  v dobe od 25.08.2018 do  28.08.2018.

Páchateľ  v katastrálnom území obce Východná,  v lokalite s názvom „Pod Rínou“, odcudzil  voľne skosenú ovosnú slamu  o celkovej rozlohe 412 x 200 m.  Krádežou spôsobená škoda bola vyčíslená na 1.500,-Eur.  Pri tomto trestnom čine krádeže zákon stanovuje pre páchateľa trestnú sadzbu odňatia slobody až na dva roky.

 

Napadla zamestnankyňu domova sociálnych služieb

Prvý augustový deň došlo v jednom zo zariadení sociálnych služieb v Giraltovciach k fyzickému napadnutiu 50 ročnej zamestnankyne.

V dopoludňajších hodinách bola žena  úmyselne fyzicky napadnutá a to tak, že ju útočníčka rukou chytila za vlasy  a druhou rukou ju udierala do krku a hlavy. Podľa  lekárskej správy napadnutá žena  utrpela  viacero zranení /  pohmoždenie hlavy,  pohmoždenie krčnej chrbtice /. Túto skutočnosť na Obvodné oddelenie Policajného zboru v Giraltovciach oznámila samotná  poškodená. Na základe dôkaznej situácie  poverený príslušník  vzniesol obvinenie pre prečin ublíženie na zdraví  23 ročnej Monike z Popradu, obvinená je stíhaná na slobode. Ak sa obvinenej žene vina preukáže, hrozí je väzenie na šesť mesiacov až na dva roky.


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
›REGISTROVANÍ NICKOM‹
všetci

Pre pridávanie komentárov k článkom sa prihláste. Ak nemáte prihlasovacie meno a heslo, zaregistrujte sa tu.

Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
Begam Trnava
Označenie inzercie
Vyhľadávanie Posledné komentáre
KomentárChoseS 17-05-2015 20:25:42:
Dopravná nehoda nákladného vozidla a autobusu pri obci Tepličky
Komentármatias 20-04-2015 21:33:18:
Polícia zadržala dvojnásobného vraha odsúdeného na doživotie
Komentár 13-04-2015 18:42:02:
Návrh na podanie obžaloby
Komentárjh 04-04-2015 12:56:18:
Zásahy DHZO Pobedim pri odčerpávaní vody
Komentárredakcia 30-03-2015 20:26:08:
Vo večerných hodinách mala byť zastavená železničná doprava v Bytči - AKTUALIZOVANÉ
KomentárNa takéto veci by sa nemala používať hasičská technika. Je to iba vypočítavosť niektorých ľudí. Na takéto zásahy maju vodárne a kanalizacie špecialnu techniku /vozidlo CAK/, ale to by bolo potrebné zaplatiť. Keď sa niekomu doma upchá žumpa alebo kanalizác 31-03-2015 15:46:31:
Hasiči DHZO Pobedim na nedeľnom zásahu
Komentár 25-03-2015 21:13:58:
Dopravná nehoda pri Ružomberku
Komentár 04-03-2015 13:42:45:
Pri dopravnej nehode vyhasol život mladého vodiča
Komentárredakcia 13-02-2015 11:33:49:
Polícia žiada o pomoc pri zistení totožnosti neznámeho muža - AKTUALIZOVANÉ
Komentár 18-02-2015 16:14:15:
Aktuálne - dopravná nehoda dvoch kamiónov na D2 - AKTUALIZOVANÉ
Reklamna plocha
Označenie inzercie
Zdravotnicke pomocky Nitra
Označenie inzercie
TPX-NET
Označenie inzercie
Zlate pastilky
Označenie inzercie
Bottom panel

© www.rescueonline.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na www.rescueonline.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign

HASICI V AKCII
Označenie inzercie