Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Rescue Online | Sereď Online | Reportér 24

Begam Trnava
Označenie inzercie

ISSN 1338-0389   Dnes je 15. 6. 2019, meniny oslavuje: , zajtra RSS Export článkov
Top panel

Policajné správy z Prešovského kraja

KRPZ Prešov  |MM|   Na zemi nájdená striekačka

Uznesením poverený príslušník Obvodného oddelenia Policajného zboru v Snine začal trestné stíhanie za prečin nedovolená výroba omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držanie a obchodovanie s nimi.

Koncom júna tohto roku hodinu predpoludním na parkovisku za obytným domom na Ul. Komenského v Snine, bola na zemi nájdená injekčná striekačka so zataveným koncom s obsahom neznámej bielej kryštalickej látky. Tento predmet bol následne zaistený a zaslaný na expertízne skúmanie. Koncom júla vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Humennom v uvedenom skutku vzniesol obvinenie 24 ročnému Vladislavovi. Bolo preukázané, že tento Sninčan  u seba neoprávnene prechovával zatavenú injekčnú striekačku s obsahom metamfetamínu a metylsulfonylmetánu ...  o celkovej hmotnosti 0,33 gramov. Z uvedeného množstva by bolo možné pripraviť minimálne 4 bežné jednotlivé dávky drogy, ktoré sú schopné ovplyvniť psychiku užívateľa.  Obvinený muž je stíhaný na slobode, ak sa mu vina preukáže, hrozí mu trest odňatia slobody až na päť rokov.

 

 

Obvinený z podvodu

35 ročný Patrik z Giraltoviec bol obvinený z prečinu podvodu. Muž je stíhaný na slobode.

Patrik v auguste 2014 na základe dohody o výmene okien s poškodeným 75 ročným mužom z obce Nižný Mirošov, vykonal na jeho rodinnom dome obhliadku a zameranie okien.  Bola podpísaná zmluva o dielo s termínom ukončenia prác v mesiaci október 2014. Patrik následne prevzal  zálohu za prácu vo výške 1.400,-Eur, o čom bol vystavený príjmový doklad. Do dnešného dňa ale / aj napriek výzvam / neboli zahájené práce ... Patrik použil peniaze pre vlastnú potrebu. Bolo preukázané, že už v čase  prevzatia finančnej hotovosti vedel, že okná na rodinnom dome vymenené nebudú.  Prípad vyšetruje Obvodné oddelenie Policajného zboru Svidník. Obvinenému mužovi hrozí trest odňatia slobody až na dva roky.

 

 

Ukradnuté trolejové káble

Povereným príslušníkom Obvodného oddelenia Policajného zboru vo Vranove nad Topľou bolo začaté trestné stíhanie vo veci prečinu krádeže, ku ktorej došlo  v dobe od 29.07.2018 do 30.07.2018  v objekte jednej z vranovských firiem na Ul. Čemernianskej.

Doposiaľ neznámy páchateľ  vošiel na pozemok spoločnosti, potom do výrobnej haly  a odcudzil 3 kusy trolejového kábla o dĺžke 80 metrov. Škoda bola vyčíslená na  800,- Eur. Zákon stanovuje v tomto prípade trest odňatia slobody na až na dva roky.

 

 

Obvinení z pytliactva

Z trestného činu pytliactva bolo vznesené obvinenie  39 ročnému Róbertovi, 18 ročnému Erikovi a 26  ročnému Adamovi .... všetci z Malej Domaše.

Obvinení  posledný júlový deň 2018  popoludní  lovili ryby na brehu rieky Ondava v katastrálnom území obce Slovenská Kajňa. Lovili pod výpustom vyrovnávacej vodnej nádrže bez toho aby boli držiteľom platného rybárskeho lístka a bez platného povolenia na rybolov. Ryby lovili zakázaným spôsobom, bez použitia rybárskeho náčinia,  podberákom ako aj  kovovým bodcom.  Menovaní sú stíhaní na slobode, no ak sa im vina preukáže,   hrozí im trest odňatia slobody až na dva roky.


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
›REGISTROVANÍ NICKOM‹
všetci

Pre pridávanie komentárov k článkom sa prihláste. Ak nemáte prihlasovacie meno a heslo, zaregistrujte sa tu.

Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
Begam Trnava
Označenie inzercie
Vyhľadávanie Posledné komentáre
KomentárChoseS 17-05-2015 20:25:42:
Dopravná nehoda nákladného vozidla a autobusu pri obci Tepličky
Komentármatias 20-04-2015 21:33:18:
Polícia zadržala dvojnásobného vraha odsúdeného na doživotie
Komentár 13-04-2015 18:42:02:
Návrh na podanie obžaloby
Komentárjh 04-04-2015 12:56:18:
Zásahy DHZO Pobedim pri odčerpávaní vody
Komentárredakcia 30-03-2015 20:26:08:
Vo večerných hodinách mala byť zastavená železničná doprava v Bytči - AKTUALIZOVANÉ
KomentárNa takéto veci by sa nemala používať hasičská technika. Je to iba vypočítavosť niektorých ľudí. Na takéto zásahy maju vodárne a kanalizacie špecialnu techniku /vozidlo CAK/, ale to by bolo potrebné zaplatiť. Keď sa niekomu doma upchá žumpa alebo kanalizác 31-03-2015 15:46:31:
Hasiči DHZO Pobedim na nedeľnom zásahu
Komentár 25-03-2015 21:13:58:
Dopravná nehoda pri Ružomberku
Komentár 04-03-2015 13:42:45:
Pri dopravnej nehode vyhasol život mladého vodiča
Komentárredakcia 13-02-2015 11:33:49:
Polícia žiada o pomoc pri zistení totožnosti neznámeho muža - AKTUALIZOVANÉ
Komentár 18-02-2015 16:14:15:
Aktuálne - dopravná nehoda dvoch kamiónov na D2 - AKTUALIZOVANÉ
Reklamna plocha
Označenie inzercie
Zdravotnicke pomocky Nitra
Označenie inzercie
TPX-NET
Označenie inzercie
Zlate pastilky
Označenie inzercie
Bottom panel

© www.rescueonline.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na www.rescueonline.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign

HASICI V AKCII
Označenie inzercie