Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Rescue Online | Sereď Online | Reportér 24

Begam Trnava
Označenie inzercie

ISSN 1338-0389   Dnes je 16. 7. 2019, meniny oslavuje: , zajtra RSS Export článkov
Top panel

Policajné správy z Prešovského kraja

KRPZ Prešov |MM|  Osobitná kontrola v Prešovskom kraji

V rámci opatrení v  cestnej premávke počas letnej turistickej sezóny bola na území  Prešovského kraja včera /  30.07.2018 / v popoludňajších hodinách vykonaná osobitná dopravná kontrola.

Zameraná bola na dodržiavanie povinnosti vodiča,  dodržiavanie pravidiel cestnej premávky vodičmi motocyklov a ich spolujazdcami, cyklistami a chodcami, na eliminovanie dopravno-bezpečnostných rizík najmä na železničných priecestiach bez závor a v ich tesnej blízkosti. V prípade potreby boli kontrolované doklady oprávňujúce pobyt štátnych príslušníkov tretích krajín na území Slovenskej republiky, Do akcie  bolo zaradených celkovo 122 policajtov / služby dopravnej polície, služby poriadkovej polície a  služby železničnej polície /. Zistených bolo celkovo 246 priestupkov, z ktorých  bolo 230 vyriešených v blokovom konaní, napomenutím bolo vyriešených 13 priestupkov a oznámené na správne konanie boli 3 priestupky.  Zistené bolo požitie alkoholu u 1 vodiča motorového vozidla a u troch cyklistov.

 

Obvinený z ublíženia na zdraví a výtržníctva

Povereným príslušníkom  Obvodného oddelenia Policajného zboru v Medzilaborciach  bolo vo veci prečinu výtržníctva spáchaného v súbehu  s prečinom ublíženia na zdraví vznesené obvinenie 53 ročnému  Vladimírovi.

Tento Medzilaborčan mal koncom mesiaca apríl tohto roku krátko pred polnocou  na Ul. Zámočníckej v rodnom meste, na mieste verejnosti prístupnom, fyzicky napadnúť muža menom Ján. K  vzájomnému útoku došlo po predchádzajúcej slovnej hádke medzi Vladimírom  a Jánom.  Pri tomto incidente Ján  utrpel trieštivú zlomeninu lícnej kosti,  zlomeninu sánky, pomliaždenie hrudníka a otras mozgu. Podľa  odborného vyjadrenia  znalca z odboru zdravotníctvo, ide o závažnejšiu poruchu na zdraví s dobou liečenia v trvaní 38-40 dní. Obvinený muž je stíhaný na slobode, ak sa mu vina preukáže, hrozí mu trest odňatia slobody až na tri roky.

 

Krádež v karaváne

V nedeľu / 29.07.2018 / popoludní sa neznámy páchateľ dopustil krádeže vlámaním do predajného karavánu v obci Nižný Slavkov. Ten bol odstavený v objekte  obecného úradu.

Páchateľ otvoril bočnú časť karavanu, vošiel dnu a odniesol si  48 kusov energetických nápojov,  48 kusov balenej vody, viac ako 72 kusov fliaš  piva,  5 fliaš  oleja a 25 fliaš alkoholu rôznych značiek. Firme z Nižného Slavkova nezákonným konaním páchateľa  vznikla škoda v sume 400,- Eur.  Vo veci bolo začaté trestné stíhanie z prečinu krádeže. Prípad vyšetruje poverený príslušník Obvodného oddelenia Policajného zboru Lipany.

 

Neznáma munícia v Kečkovciach i v Nižnej Jedľovej 

Včera / 30.07.2018 /  ráno  79 ročný Ján z Prešova telefonicky oznámil na linku 158,  že pri prechádzke lesom v k. ú. obce Kečkovce, našiel neznámu muníciu.

Na základe uvedeného oznámenia bola na miesto vyslaná hliadka Obvodného oddelenia Policajného zboru Svidník, ktorá miesto nálezu riadne a za dodržania všetkých bezpečnostných opatrení zaistila.  Krajský pyrotechnik po príchode na miesto určil, že ide o muníciu z obdobia II. svetovej vojny a to konkrétne o 3  delostrelecké míny, 2 delostrelecké granáty  a 1  panczerfaust.  

Len o niekoľko hodín neskôr 41 ročný Peter z obce Kučín taktiež telefonicky oznámil na linku 158,  že pri výkopových prácach na hnojisku v k. ú. obce Nižná Jedľová, našiel  3 kusy munície pochádzajúcej  pravdepodobne z obdobia II. svetovej vojny.  V tomto prípade išlo o ručné granáty. Pyrotechnik aj túto muníciu prevzal k zneškodneniu.


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
›REGISTROVANÍ NICKOM‹
všetci

Pre pridávanie komentárov k článkom sa prihláste. Ak nemáte prihlasovacie meno a heslo, zaregistrujte sa tu.

Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
Begam Trnava
Označenie inzercie
Vyhľadávanie Posledné komentáre
KomentárChoseS 17-05-2015 20:25:42:
Dopravná nehoda nákladného vozidla a autobusu pri obci Tepličky
Komentármatias 20-04-2015 21:33:18:
Polícia zadržala dvojnásobného vraha odsúdeného na doživotie
Komentár 13-04-2015 18:42:02:
Návrh na podanie obžaloby
Komentárjh 04-04-2015 12:56:18:
Zásahy DHZO Pobedim pri odčerpávaní vody
Komentárredakcia 30-03-2015 20:26:08:
Vo večerných hodinách mala byť zastavená železničná doprava v Bytči - AKTUALIZOVANÉ
KomentárNa takéto veci by sa nemala používať hasičská technika. Je to iba vypočítavosť niektorých ľudí. Na takéto zásahy maju vodárne a kanalizacie špecialnu techniku /vozidlo CAK/, ale to by bolo potrebné zaplatiť. Keď sa niekomu doma upchá žumpa alebo kanalizác 31-03-2015 15:46:31:
Hasiči DHZO Pobedim na nedeľnom zásahu
Komentár 25-03-2015 21:13:58:
Dopravná nehoda pri Ružomberku
Komentár 04-03-2015 13:42:45:
Pri dopravnej nehode vyhasol život mladého vodiča
Komentárredakcia 13-02-2015 11:33:49:
Polícia žiada o pomoc pri zistení totožnosti neznámeho muža - AKTUALIZOVANÉ
Komentár 18-02-2015 16:14:15:
Aktuálne - dopravná nehoda dvoch kamiónov na D2 - AKTUALIZOVANÉ
Reklamna plocha
Označenie inzercie
Zdravotnicke pomocky Nitra
Označenie inzercie
TPX-NET
Označenie inzercie
Zlate pastilky
Označenie inzercie
Bottom panel

© www.rescueonline.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na www.rescueonline.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign

HASICI V AKCII
Označenie inzercie