Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Rescue Online | Sereď Online | Reportér 24

Begam Trnava
Označenie inzercie

ISSN 1338-0389   Dnes je 20. 7. 2019, meniny oslavuje: , zajtra RSS Export článkov
Top panel

Policajné správy z Prešovského kraja

KRPZ Prešov  |MM|  Suseda okradli o tisíce eur:

Vranovský vyšetrovateľ obvinil zo zločinu krádeže a z prečinov porušovania domovej slobody a neoprávneného vyrobenia a používania platobného prostriedku, elektronických peňazí alebo inej platobnej karty dvoch mužov (21r. a 21r.) a sestru (16r.) jedného z obvinených, všetci traja z obce Rudlov, okr. Vranov n/Topľou. 

Začiatkom januára 2018 požiadal 70 ročný muž z Rudlova jedného z obvinených mladíkov, aby mu pomohol s výberom peňazí z  platobnej karty. Mladík mu pomohol, pričom sa tak dostal k informácii o PIN kóde platobnej karty. Dôchodca následne prišiel k mladíkovi na návštevu, pričom ten sa dohodol so svojou sestrou, že ona vojde do neuzamknutého dôchodcovho domu, počas toho ako on s ním bude popíjať. Odtiaľ mala odcudziť platobnú kartu a ísť z nej vybrať peniaze. Tak ako sa dohodli aj urobili, dievča vošlo do domu, zobralo kartu a taxíkom sa odviezlo do Vranova, kde za použitia pravého PIN kódu vybrala z bankomatu peniaze. Následne sa vrátila späť, bankomatovú kartu vrátila na miesto odkiaľ ju vzala a vrátila sa do domu k bratovi a dôchodcovi. Týmto istým spôsobom urobili niekoľko výberov hotovosti v celkovej sume cca 6.000,-€. Koncom februára prišiel k obvineným súrodencom, druhý obvinený mladík, kde sa v tom čase nachádzal aj poškodený dôchodca. Keď videl, že je tam veľa alkoholu opýtal sa odkiaľ majú peniaze. Spoluobvinený mu popísal ako od suseda získavajú peniaze a prezradil mu aj PIN kód karty. Druhý obvinený mladík sa rozhodol rovnakým spôsobom získať peniaze a z bankomatu vo Vranove vybral 400.- € a kartu vrátil späť. Obdobným spôsobom vykonal výber aj nasledujúci deň, kedy vybral 60.- €. Časť z vybraných peňazí dal spoluobvinenému.  Celková škoda, ktorú obvinená trojica svojmu susedovi spôsobila bola predbežne vyčíslená na 6 460.- €.

 

Podpálil kontajnery na separovaný zber

Z prečinu poškodzovania cudzej veci obvinili stropkovskí policajti 28 ročného muža zo Stropkova. 

Obvinený Stropkovčan ma 26.2.2018 v nočných hodinách podpáliť pred bytovou jednotkou na Ul. Matice Slovenskej v Stropkove plastový kontajner na separovaný zber odpadu. Spôsobiť tak mal požiar troch plastových kontajnerov na separovaný zber odpadu a následne poškodenie zadného ľavého svetla a plastovej lišty na osobnom aute Ford Focus. Spôsobená škoda na kontajneroch bola vyčíslená na 1206,- EUR a na aute 65.- €. Obvinený je stíhaný na slobode.

 

Objasnená krádež náradia na družstve:

Troch mladíkov vo veku 17, 19 a 20 rokov z obce Soľ, okr. Vranov n/Topľou, obvinili včera vranovskí policajti z prečinu krádeže.

Začiatkom marca tohto roku sa obvinená trojica mala vlámať do skladu v areáli poľnohospodárskeho družstva v obci Soľ a ukradnúť odtiaľ rôzne náradie. V zadnej časti skladu mali vyhnúť plech opláštenia skladu a cez vzniknutý otvor vojsť do vnútra. Odtiaľ mali odcudziť okružnú pílu, flexi brúsku, teplovzdušnú pištoľ a predlžovací kábel 220 V o dĺžke 20 metrov. Polícia obvinených mladíkov stíha na slobode.

 

Vandal na cintoríne v Malcove:

Na polícií v Kurove oznámil v pondelok (26.3.2018) večer starosta obce Malcov poškodzovanie hrobov na cintoríne v Malcove, okr. Bardejov.  

Doposiaľ neznámy páchateľ poškodil dva hroby a dva pomníky hrobových miest. Na oboch hroboch porozbíjal a porozhadzoval po okolí sviečky a kahance, ktoré boli položené na  hrobových miestach. Na pomníkoch porozbíjal presklené kovové svietniky, ktoré boli pevné osadené v náhrobnej doske pomníkov. Polícia začala trestné stíhanie pre prečin hanobenie miesta posledného odpočinku.

 

Na poludnie pod vplyvom alkoholu za volantom:

Vranovskí dopravní policajti obvinili z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky 50 ročného muža z obce Vyšný Kazimír, okr. Vranov n/Topľou.

V pondelok (26.3.2018) na poludnie spozoroval hliadka Obvodného oddelenia PZ Slovenská Kajňa vozidlo Škoda Fabia, ktoré v smere od obce Sedliská do obce Vyšný Kazimír viackrát prechádzalo z pravého jazdného pruhu do ľavého jazdného pruhu, bez použitia smeroviek a taktiež išlo po strede vozovky. Policajti preto zastavili dané vozidlo a vodiča vyzvali na predloženie dokladov a vykonaniu dychovej skúšky na alkohol. Potrebné doklady k vedeniu vozidla vodič síce predložil, avšak dychová skúška na alkohol bola pozitívna s nameranou hodnotou 1,22 mg/l etanolu na liter vydychovaného vzduchu. Vodič bol obmedzený na osobnej slobode a predvedený na policajné oddelenie. Po vznesení obvinenia bol umiestnený do cely policajného zaistenia a stíhaný je v tkz. super rýchlom konaní.  

 

Vodič dodávky nafúkal nad jedno promile:

Policajti Krajského dopravného inšpektorátu v Prešove vykonávali počas včerajšieho dňa pri obci Lada, okr. Prešov váženie motorových vozidiel a kontrolu nákladu.

Krátko po 9:00 h zastavili dodávkové vozidlo Citroen Jumper. Vodiča (31r.) policajti vyzvali aby predložil doklady k vedeniu a prevádzke motorového vozidla, ktoré predložil ku kontrole. Taktiež bol vyzvaný, aby sa podrobil dychovej skúške k zisteniu požitia alkoholického nápoja, alebo inej návykovej látky pred alebo počas vedenia vozidla. Výsledok bol pozitívny, vodičovi bola v dychu nameraná hodnota  0,74 mg/l miligram etanolu na liter vydychovaného vzduchu. Vodičovi z Pavloviec, okr. Vranov n/Topľou bola obmedzená osobná sloboda, bol obvinený z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky a bol umiestnený do cely policajného zaistenia.

 

 Nabúral a nafúkal:

Z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky obvinili včera prešovskí dopravní policajti 62 ročného muža z Prešova.

Včera popoludní, v čase okolo 14:00 h, viedol obvinený Prešovčan po Sabinovskej ulici osobné auto Kia Ceed. Za križovatkou cesty I/68 a cesty I/18 v smere jazdy z ul. Sabinovskej na ul. Duklianskú, nedodržal bezpečnú vzdialenosť za vozidlom idúcim pred ním a prednou časťou svojho auta narazil do zadnej časti pred ním jazdiaceho vozidla Fiat Punto. Po príchode policajtov na miesto bol vyzvaný aby predložil doklady k vedeniu a prevádzke motorového vozidla, ktoré nepredložil a taktiež bol  vyzvaný aby sa podrobil dychovej skúške k zisteniu požitia alkoholických nápojov. Dychová skúška na alkohol bola pozitívna, 62 ročný vodič nafúkal 0,85 mg/l miligram etanolu na liter vydychovaného vzduchu. Policajti vodiča obmedzili na osobnej slobode a bol umiestnený do cely policajného zaistenia. Stíhaný je vtkz. Super rýchlom konaní.


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
›REGISTROVANÍ NICKOM‹
všetci

Pre pridávanie komentárov k článkom sa prihláste. Ak nemáte prihlasovacie meno a heslo, zaregistrujte sa tu.

Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
Begam Trnava
Označenie inzercie
Vyhľadávanie Posledné komentáre
KomentárChoseS 17-05-2015 20:25:42:
Dopravná nehoda nákladného vozidla a autobusu pri obci Tepličky
Komentármatias 20-04-2015 21:33:18:
Polícia zadržala dvojnásobného vraha odsúdeného na doživotie
Komentár 13-04-2015 18:42:02:
Návrh na podanie obžaloby
Komentárjh 04-04-2015 12:56:18:
Zásahy DHZO Pobedim pri odčerpávaní vody
Komentárredakcia 30-03-2015 20:26:08:
Vo večerných hodinách mala byť zastavená železničná doprava v Bytči - AKTUALIZOVANÉ
KomentárNa takéto veci by sa nemala používať hasičská technika. Je to iba vypočítavosť niektorých ľudí. Na takéto zásahy maju vodárne a kanalizacie špecialnu techniku /vozidlo CAK/, ale to by bolo potrebné zaplatiť. Keď sa niekomu doma upchá žumpa alebo kanalizác 31-03-2015 15:46:31:
Hasiči DHZO Pobedim na nedeľnom zásahu
Komentár 25-03-2015 21:13:58:
Dopravná nehoda pri Ružomberku
Komentár 04-03-2015 13:42:45:
Pri dopravnej nehode vyhasol život mladého vodiča
Komentárredakcia 13-02-2015 11:33:49:
Polícia žiada o pomoc pri zistení totožnosti neznámeho muža - AKTUALIZOVANÉ
Komentár 18-02-2015 16:14:15:
Aktuálne - dopravná nehoda dvoch kamiónov na D2 - AKTUALIZOVANÉ
Reklamna plocha
Označenie inzercie
Zdravotnicke pomocky Nitra
Označenie inzercie
TPX-NET
Označenie inzercie
Zlate pastilky
Označenie inzercie
Bottom panel

© www.rescueonline.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na www.rescueonline.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign

HASICI V AKCII
Označenie inzercie