Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Rescue Online | Sereď Online | Reportér 24

Begam Trnava
Označenie inzercie

ISSN 1338-0389   Dnes je 23. 8. 2019, meniny oslavuje: , zajtra RSS Export článkov
Top panel

Policajné správy z Prešovského kraja

KRPZ Prešov |MM|  Krádež plienok

26 ročný Medzilaborčan menom Ivan bol obvinený z trestného činu krádeže, ktorej sa mal dopustiť v piatok / 16.02.2018 /.

V uvedený deň podvečer, v jednej z predajní na Ul. A. Warhola v Medzilaborciach. Ivan nohou rozbil sklenenú výplň vchodových dverí,  vošiel dnu a z predajne odcudzili  9 detských plienok. Majiteľka škodu doposiaľ nevyčíslila. Podozrivý muž bol zadržaný, bola mu osobná sloboda obmedzená, bol  umiestnený do cely policajného zaistenia a následne na základe dôkaznej situácie bol z uvedeného trestného činu obvinený. Ivanovi v prípade preukázania viny hrozí trest odňatia slobody až na dva roky. Vyšetrovanie vedie Obvodné oddelenie Policajného zboru v Medzilaborciach. 

 

S autom zišiel do priekopy a zrazil 16 ročnú slečnu ... bol pod vplyvom alkoholu

Poverený príslušník Okresného dopravného inšpektorátu vo Svidníku začal trestné stíhanie vo veci prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky, z ktorého vzniesol obvinenie 18 ročnému Petrovi z obce Mestisko.

Peter v sobotu / 17.02.2018 / krátko pred siedmou hodinou ráno ako vodič viedol osobné motorové vozidlo zn. Toyota Land Cruiser, po  účelovej komunikácii vedúcej k poľovníckej chate nad obcou Rakovčík. Počas jazdy sa dostatočne nevenoval vedeniu vozidla a ako aj neprispôsobil svoje správanie najmä stavebnému, dopravno-technickému stavu cesty a s vozidlom havaroval.   V snahe dostať sa s vozidlom z priekopy,  pri cúvaní zrazil 18 ročnú Adriánu  zo Stropkova, ktorá stála za vozidlom.  Adriána utrpela  zranenia s dobou liečenia do 42 dní. Po príchode policajnej hliadky na miesto udalosti  bolo zistené, že vodič  viedol vozidlo v takom čase po požití alkoholu alebo inej návykovej látky, keď sa alkohol alebo iná návyková látka nachádzala v jeho organizme s hladinou najmenej 0,79 mg/l.  Peter je stíhaný na slobode, hrozí mu trest odňatia slobody až na dva roky.

 

Dopravná nehoda, vodič pod vplyvom alkoholu

20 ročný Svidníčan Miroslav je obvinený z trestného činu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky ... hrozí mu až ročné väzenie.

Miroslav koncom novembra 2017 pár minút po 23-tej hodine ako vodič viedol osobné motorové vozidlo zn. Audi A3, po ceste I. triedy medzi Svidníkom a Ladomirovou.  Jazdu neprispôsobil svojim schopnostiam, stavu cesty ani situácií v cestnej premávke,  s vozidlom dostal šmyk a havaroval. Z miesta nehody odišiel, pričom následne po jeho zistení a kontrole podľa odborného vyjadrenia vypracovaného znalcom v odbore zdravotníctvo a farmácia / odvetvie súdne lekárstvo / v čase jazdy mohol Miroslav mať  v krvi koncentráciu 1,08 - 1,65 g/kg (promile) etylalkoholu. Pri dopravnej nehode došlo k ľahkému zraneniu samotného vodiča ako aj  k poškodeniu vozidla, škoda bola vyčíslená na 2.000,-Eur. Prípad vyšetruje Okresný dopravný inšpektorát vo Svidníku.  Obvinený muž je stíhaný na slobode.

 

Zjedol chlebíčky

Poverený príslušník Obvodného oddelenia Policajného zboru Kurov začal trestné stíhanie a zároveň vzniesol obvinenie z prečinu porušovanie domovej slobody 16 ročnému mladíkovi Bohušovi / pochádzajúci z obce Malcov / ...  stíhaný je na slobode.

Vyšetrovaním bolo zistené, že Bohuš koncom decembra 2017 podvečer v rodnej obci  prišiel k jednému z rodinných domov,  rukou vytlačil  okno a vošiel dnu.  Na stole boli obložené chlebíčky, ktorým Bohuš neodolal a 5 z nich zjedol.  Nezabudol vziať mobilný telefón, ktorý bol položený vedľa ,,občerstvenia,,.  

 

Spred troch bytov ukradnuté topánky

18 ročný Patrik z Humenného Podskalky bol povereným príslušníkom Obvodného oddelenia Policajného zboru v Humennom obvinený z prečinu krádeže, ktorej sa dopustil v mesiaci december 2017.

Patrik vošiel do obytného domu na Ul.  Partizánskej  ako aj na Ul. SNP,  v Humennom a spred troch dverí postupne odcudzil  obuv rôzneho druhu. Išlo spolu o 8 párov topánok, pričom škoda dosiahla výšku cca 400,-Eur.  Obvinený muž je stíhaný na slobode.

 

Za volantom telefonoval a bol pod vplyvom alkoholu

Poverený príslušník Okresného dopravného inšpektorátu v Prešove obvinil  44 ročného Miroslava z prečinu ohrozenie pod vplyvom návykovej látky. Miroslav pochádza z Veľkého Folkmaru.

Včera / 19.02.2018 / dopoludnia Miroslav ako vodič viedol osobné motorové vozidlo zn. Škoda, v Prešove, po Ul. Levočskej, pričom počas jazdy obsluhoval mobilný telefón, čo si všimla policajná hliadka.  Policajti vodiča zastavili a podrobili dychovej skúške ... jej výsledok dosiahol hodnotu 0,82 mg/l (miligram etanolu na liter vydychovaného vzduchu). Opakovaná dychová skúška dosiahla hodnotu  0,85 mg/l (miligram etanolu na liter vydychovaného vzduchu).  Vodičovi  bol zadržaný vodičský preukaz a bola  mu obmedzená osobná sloboda, následne bol umiestnený do cely policajného zaistenia.  Zákon pri tomto trestnom čine stanovuje trestnú sadzbu odňatia slobody až na jeden rok.

 

Krádež  sadeníc

Vo veci prečinu krádeže vedie trestné stíhanie poverený príslušník Obvodného oddelenia Policajného zboru Vranov nad Topľou. Dňa 18.02.2018  došlo v katastrálnom území obce Jastrabie ku krádeži sadeníc listnatej dreviny buk.

Išlo o cca 6 000 kusov sadeníc, ktoré páchateľ vytrhal zo zeme v prirodzene zmladenom lesnom poraste. Škoda pre pozemkové spoločenstvo bola predbežne vyčíslená na 1.200,-Eur.  Na základe dôkaznej situácie bolo z uvedeného skutku vznesené obvinenie 8 mužom z obce Ondavské Matiašovce / muži vo veku 14, 17, 32, 34, 36, 42, 51 a 59 rokov.  Obvinené osoby sú stíhané na slobode, ak sa im ale vina preukáže, hrozí im trest odňatia slobody na šesť mesiacov až na tri roky..

 

 

 


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
›REGISTROVANÍ NICKOM‹
všetci

Pre pridávanie komentárov k článkom sa prihláste. Ak nemáte prihlasovacie meno a heslo, zaregistrujte sa tu.

Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
Begam Trnava
Označenie inzercie
Vyhľadávanie Posledné komentáre
KomentárChoseS 17-05-2015 20:25:42:
Dopravná nehoda nákladného vozidla a autobusu pri obci Tepličky
Komentármatias 20-04-2015 21:33:18:
Polícia zadržala dvojnásobného vraha odsúdeného na doživotie
Komentár 13-04-2015 18:42:02:
Návrh na podanie obžaloby
Komentárjh 04-04-2015 12:56:18:
Zásahy DHZO Pobedim pri odčerpávaní vody
Komentárredakcia 30-03-2015 20:26:08:
Vo večerných hodinách mala byť zastavená železničná doprava v Bytči - AKTUALIZOVANÉ
KomentárNa takéto veci by sa nemala používať hasičská technika. Je to iba vypočítavosť niektorých ľudí. Na takéto zásahy maju vodárne a kanalizacie špecialnu techniku /vozidlo CAK/, ale to by bolo potrebné zaplatiť. Keď sa niekomu doma upchá žumpa alebo kanalizác 31-03-2015 15:46:31:
Hasiči DHZO Pobedim na nedeľnom zásahu
Komentár 25-03-2015 21:13:58:
Dopravná nehoda pri Ružomberku
Komentár 04-03-2015 13:42:45:
Pri dopravnej nehode vyhasol život mladého vodiča
Komentárredakcia 13-02-2015 11:33:49:
Polícia žiada o pomoc pri zistení totožnosti neznámeho muža - AKTUALIZOVANÉ
Komentár 18-02-2015 16:14:15:
Aktuálne - dopravná nehoda dvoch kamiónov na D2 - AKTUALIZOVANÉ
Reklamna plocha
Označenie inzercie
Zdravotnicke pomocky Nitra
Označenie inzercie
TPX-NET
Označenie inzercie
Zlate pastilky
Označenie inzercie
Bottom panel

© www.rescueonline.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na www.rescueonline.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign

HASICI V AKCII
Označenie inzercie