Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Rescue Online | Sereď Online | Reportér 24

Begam Trnava
Označenie inzercie

ISSN 1338-0389   Dnes je 23. 8. 2019, meniny oslavuje: , zajtra RSS Export článkov
Top panel

Policajné správy z Prešovského kraja

KRPZ Prešov |MM|   Predavačku napadla panvicou:

Humenský vyšetrovateľ vzniesol včera (15.2.2018) obvinenie pre zločin lúpeže 46 ročnej žene zo Stakčína, okr. Snina.

Obvinená žena prišla v stredu (14.2.2018) v čase okolo 16:15 h do predajni domácich potrieb na Strojárskej ulici v Snine. Najprv si prezerala vystavený tovar a po krátkej chvíli vzala z regála grilovaciu panvicu, s ktorou podišla k predavačke. Predavačka sa práve nachádzala pred pokladňou a telefonovala, pričom stála k nej otočená chrbtom. Obvinená žena sa na ňu zahnala panvicou a dvakrát ju udrela ju po hlave. Predavačka začala kričať o pomoc, došlo k zápasu, pri ktorom ju obvinená na zemi znova opakovane udrela po hlave a kričala na ňu že ju zabije. Potom podišla k dverám, ktoré zvnútra zaistila poistkou a z regálu vzala porcelánovú misu, ktorú hodila po predavačke, ale netrafila a misa sa rozbila na zemi. Následne obvinená podišla k registračnej pokladnici, ktorú sa snažila otvoriť, ale z tejto sa jej podarilo strhnúť len vrchný kryt. Na predavačku počas toho niekoľkokrát kričala, aby jej dala peniaze. Keď jej táto vysvetľovala, že peniaze nemá, podišla ku nej, chytila ju za vlasy a začala ju kmásať tak, že ju stiahla na zem, kde jej pri tom vytrhla chumáč vlasov. Predavačke sa na zemi podarilo vyslobodiť, pribehla k dverám, ktoré si odistila a vybehla pred predajňu na ulicu, kde kričala o pomoc, že má v predajni zlodejku. Obvinená sa zľakla a bez toho, aby niečo ukradla z predajne ušla. Nie však ďaleko, nakoľko na ulici ju zadržal okoloidúci. Následne ju zadržala privolaná policajná hliadka. Prepadnutá predavačka utrpela zranenia s dobou liečenia do 7 dní. Po vznesení obvinenia vyšetrovateľ umiestnil 46 ročnú ženú do cely policajného zaistenia a spracoval podnet na jej vzatie do väzby.

 

Štyria na dvoch:

Vranovskí policajti obvinili včera z prečinu ublíženia na zdraví a prečinu výtržníctva 27 ročného muža z obce Zamutov, okr. Vranov n/Topľou a len z prečinu výtržníctva ďalších troch mužov zo Zamutova vo veku 34, 40 a 60 rokov. 

Obvinená štvorica mala v stredu (14.2.2018) večer napadnúť pred pohostinstvom na rómskej osade v Zámutove dvoch miestnych mužov (29r. a 19r.).

Najmladší z obvinených zdvihol zo zeme drevenú dosku a udrel ňou staršieho z poškodených do hlavy. Ten v dôsledku toho spadol na zem. Následne  najmladší obvinený spolu s ďalšími dvoma spoluobvinenými napadli druhého poškodeného. Všetci traja ho opakovane päsťami udierali do rôznych časti tela. Vo fyzickom napádaní oboch poškodených pokračovali pred jedným z rodinných domov. Najstarší z obvinených spolu s 34 ročným spoluobvineným jedného poškodeného udierali päsťami a druhého dreveným kolíkom po chrbte.

Starší z napadnutých mužov utrpel zranenie hlavy s predpokladanou dobou práceneschopnosti 15 dní a mladší utrpel zranenie, ktoré si podľa lekárskej správy vyžiadalo jednorazové ošetrenie.

 

Z cudzej karty vybrali 2 360.- €:

Z prečinu neoprávnené vyrobenie a používanie elektronického platobného prostriedku a inej platobnej karty obvinil včera svidnícky vyšetrovateľ dve ženy (59r. a 40r.) a dvoch mužov (22r. a 39r.), všetci zo Stropkova.

Staršia zo žien našla koncom januára tohto roku bankomatovú kartu, ktorú dala mladšiemu z mužov, aby sa pokúsil vybrať nejakú finančnú hotovosť. To sa mu aj podarilo, keďže pri karte bol PIN kód a z bankomatu v Stropkove urobil šesť neoprávnených výberov, pričom vybral 1 510.- €. Následne túto bankomatovú kartu vrátil staršie z obvinených žien. Tá ju potom dala spoluobvinenej žene, aby sa tiež pokúsila vybrať nejakú finančnú hotovosť. Aj je sa to podarilo a spolu s manželom, ktorý je druhým obvineným mužom vykonali päť neoprávnených výberov z dvoch bankomatov v Stropkove. Spolu vybrali 850.- €. Polícia všetkých štyroch obvinených stíha na slobode.   

 

Nedbali na školskú dochádzku svojich detí:

Rodičov dvoch bratov z Bardejova obvinil včera bardejovský vyšetrovateľ z prečinu ohrozovania mravnej výchovy mládeže.

Manželia ako zákonní zástupcovia - rodičia, v dobe od 4.9.2017 do 29.1.2018 umožnili viesť záhaľčivý život a nedbali o pravidelnú školskú dochádzku svojich dvoch synov (15r. a 14r.). Starší z chlapcov za uvedené obdobie vymeškal celkovo 443 vyučovacích hodín, z ktorých je 307 neospravedlnených. Mladší vymeškal celkovo 488 vyučovacích hodín, z ktorých je 367 neospravedlnených. Obvinení rodičia sú stíhaní na slobode.

 

Vodiči pod vplyvom alkoholu:

Prešovskí dopravní policajti obvinili z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky dvoch vodičov osobných áut. Obaja pritom na seba upozornila osobitým spôsobom.

V stredu (14.2.2018) večer viedol cez obec Lesíček, okr. Prešov, miestny obyvateľ (58r.) osobné auto Ford Focus C-Max. S vozidlom však zapadol v snehovej bariére popri ceste, čo si všimol okoloidúci občan a oznámil to na linku 158. Na miesto bola vyslaná hliadka z Obvodného oddelenia PZ Drienov, ktorá okrem dokladov potrebných k vedeniu vozidla podrobila vodiča auta aj dychovej skúške na alkohol. Výsledok dychovej skúšky bol pozitívny s nameranou hodnotou 1,04  mg/l (miligram etanolu na liter vydychovaného vzduchu), čo je v prepočte 2,17 promile. Policajti vodičovi obmedzili osobnú slobodu a predviedli na policajné oddelenie. Následne bol obvinený z prečinu ohrozenia pod vplyvom alkoholu a umiestnený do cely policajného zaistenia a stíhaný je v tkz. super rýchlom konaní. 

 

Počas včerajšieho (15.2.2018) popoludnia jazdil 33 ročný muž z obce Duplín, okr. Svidník cez Prešov na osobnom aute Hyundai ix35. S autom išiel aj po Hlavnej ulici smerom na Ul. Okružnú, kde bol hliadkou Obvodného oddelenia PZ  Prešov – Sever zastavený z dôvodu, nerešpektovania dopravného značenia a to zákazu vjazdu na Ul. Hlavnú. Pri následnom riešení dopravného priestupku bol vodič vyzvaný, aby  sa  podrobil dychovej skúške k zisteniu požitia alkoholického nápoja. Dychovej skúške sa podrobil, jej výsledok bol pozitívny a nameraná hodnota predstavovala 1,32 mg/l (miligram etanolu  na  liter  vydychovaného  vzduchu),  čo  je  v prepočte 2,75 promile. Aj tohto vodiča policajti obmedzili na osobnej slobode a predviedli na policajné oddelenie. Po vznesení obvinenia z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky bol umiestnený do cely policajného zaistenia a taktiež bude stíhaný v super rýchlom konaní.

 

Zaparkoval na nástupišti

Na operačnom stredisku polície v Prešove bolo včera (15.02.2018) krátko po 22:30 h prijaté oznámenie, že pri železničnej zastávke Prešov – mesto je v koľajisku auto.

Na miesto bola ihneď vyslaná hliadka železničnej polície, ktorá na mieste našla odstavené osobné auto bez vodiča. Doposiaľ neznámy vodič na nástupište vošiel s osobným autom Fiat v presne nezistenom čase od 21:07 hod. do 22:35 hod. Vozidlo bolo uzamknuté a ľavou časťou zosunuté na železničnom násype v koľajisku v jazdnej dráhe vlaku. O udalosti bol ihneď vyrozumený pracovník dopravnej kancelárie Prešov a cestou operačného dôstojníka KR PZ Prešov aj HaZZ, ktorého príslušníci po príchode na miesto auto vyprostili a presunuli na miesto, kde netvorilo žiadnu prekážku. Uvedenou udalosťou nedošlo k meškaniu vlakov. Prípad objasňuje železničná polícia ako priestupok podľa zákona o dráhach.

 

 

 


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
›REGISTROVANÍ NICKOM‹
všetci

Pre pridávanie komentárov k článkom sa prihláste. Ak nemáte prihlasovacie meno a heslo, zaregistrujte sa tu.

Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
Begam Trnava
Označenie inzercie
Vyhľadávanie Posledné komentáre
KomentárChoseS 17-05-2015 20:25:42:
Dopravná nehoda nákladného vozidla a autobusu pri obci Tepličky
Komentármatias 20-04-2015 21:33:18:
Polícia zadržala dvojnásobného vraha odsúdeného na doživotie
Komentár 13-04-2015 18:42:02:
Návrh na podanie obžaloby
Komentárjh 04-04-2015 12:56:18:
Zásahy DHZO Pobedim pri odčerpávaní vody
Komentárredakcia 30-03-2015 20:26:08:
Vo večerných hodinách mala byť zastavená železničná doprava v Bytči - AKTUALIZOVANÉ
KomentárNa takéto veci by sa nemala používať hasičská technika. Je to iba vypočítavosť niektorých ľudí. Na takéto zásahy maju vodárne a kanalizacie špecialnu techniku /vozidlo CAK/, ale to by bolo potrebné zaplatiť. Keď sa niekomu doma upchá žumpa alebo kanalizác 31-03-2015 15:46:31:
Hasiči DHZO Pobedim na nedeľnom zásahu
Komentár 25-03-2015 21:13:58:
Dopravná nehoda pri Ružomberku
Komentár 04-03-2015 13:42:45:
Pri dopravnej nehode vyhasol život mladého vodiča
Komentárredakcia 13-02-2015 11:33:49:
Polícia žiada o pomoc pri zistení totožnosti neznámeho muža - AKTUALIZOVANÉ
Komentár 18-02-2015 16:14:15:
Aktuálne - dopravná nehoda dvoch kamiónov na D2 - AKTUALIZOVANÉ
Reklamna plocha
Označenie inzercie
Zdravotnicke pomocky Nitra
Označenie inzercie
TPX-NET
Označenie inzercie
Zlate pastilky
Označenie inzercie
Bottom panel

© www.rescueonline.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na www.rescueonline.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign

HASICI V AKCII
Označenie inzercie