Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Rescue Online | Sereď Online | Reportér 24

Begam Trnava
Označenie inzercie

ISSN 1338-0389   Dnes je 26. 5. 2018, meniny oslavuje: , zajtra RSS Export článkov
Top panel

Policajné správy z Banskobystrického kraja

KRPZ Banská Bystrica |MM| Policajti v Lučenci a v Rimavskej Sobote vyšetrujú krádeže vlámaním do 4 kostolov

       

            Vyšetrovateľ v Lučenci začal trestné stíhanie vo veci za zločinu krádeže. V dobe od 15. 4.  do 10.00 hodiny 19. 4. sa v obci Pinciná  doposiaľ nezistený páchateľ vlámal  do miestneho Rímsko-katolíckeho kostola. Vypáčil dvoje celodrevené jednokrídlové dvere vedúce do zadnej časti kostola, cez ktoré vošiel do sakristie, kde pootváral všetky skrinky, pričom jednu, ktorá bola zamknutá násilím otvoril. Prešiel do hlavnej časti kostola kde zo steny strhol pripevnenú drevenú pokladničku na milodary, ktorú vypáčil a ukradol z nej  peniaze. Následne prešiel do ďalšej časti kostola na chór,  kde vylomil na stene pripevnenú malú kovovú pokladničku z ktorej tiež ukradol peniaze. Rímsko-katolíckej farnosti spôsobil škodu odhadnutú na 100 eur.    

Vyšetrovateľ v Rimavskej Sobote začal trestné stíhanie vo veci zločinu krádeže. Pravdepodobne v noci z 18. 4. na 19. 4. sa doposiaľ nezistení páchatelia  vlámali do troch Rímskokatolíckych kostolov. Na kostole v obci Tachty páchateľ vypáčil okno na bočnej strane budovy, vošiel dovnútra, kde vypáčil pokladničku na milodary a odcudzil z nej peniaze. Krádežou peňazí a poškodením okna spôsobil škodu pre obecný úrad Tachty vo výške najmenej 130 eur. Na kostole v obci Nová Bašta  páchateľ vypáčil vchodové dvere, poškodil mrežu, následne vypáčil ďalšie dvere a vo vnútri kostola vypáčil 5 pokladničiek na milodary z ktorých ukradol peniaze.  Krádežou peňazí a poškodením dverí spôsobil pre Farský úrad Nová Bašta škodu najmenej 250 eur. Na kostole v obci Hodejov  páchateľ vypáčil vonkajšie  dvere, ktoré  viedli  na chór,  kde vytrhol zo steny pokladničku a následne ju vylomil. Potom  zliezol  po povraze na prízemie, kde vytrhol a vylomil ďalšie dve  pokladničky  na milodary z ktorých ukradol peniaze. Vylomil aj vchodové dvere  v  sakristii, čím Farskému úradu v Hodejove spôsobil celkovú škodu  250 eur.  

Keďže vo všetkých prípadoch došlo ku krádeži vlámaním na pietnom mieste, ide o zločin za ktorý hrozí trest odňatia slobody na 3  až 10 rokov.

 

        Výsledok bitky v pohostinstve  sú tri ťažké zranenia

 

         Vyšetrovateľ v Rimavskej Sobote obvinil zo zločinu ublíženia na zdraví,  39-ročného Tomáša a 32-ročného Vladimíra z Rimavskej Soboty. V stredu (18.4.) v čase od  18.00  do 21.30 hodiny, v  pohostinstve na Tomašovskej ulici v Rimavskej Sobote, napadli 31-ročného a 54-ročného muža z Rimavskej Soboty. Keď sa starší z poškodených postavil zo stoličky,  začali ho biť päsťami a kopať do celého tela. V tomto kopaní  a udieraní pokračovali aj po tom, ako ležal  na  zemi. Keď sa mladší z poškodených postavil aby pomohol svojmu  otcovi, udreli  ho do nosa, následkom čoho spadol na zem kde doňho kopali. Po chvíli ho zdvihli a ešte ho bili päsťami  do tváre. Počas incidentu obidvom mužom spôsobili ťažké zranenia z ktorých sa budú liečiť viac ako 42 dní.  Obvinení boli umiestnení do policajnej cely a vyšetrovateľ spracoval podnet na ich vzatie do väzby. Za tento zločin môžu byť potrestaní odňatím slobody na 4 až 10 rokov. Počas tohto incidentu sa pri služobnom zákroku zranil  policajt z OO PZ v Rimavskej Sobote, ktorý sa zo zranení bude liečiť viac ako 42 dní.

 

 


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
›REGISTROVANÍ NICKOM‹
všetci

Pre pridávanie komentárov k článkom sa prihláste. Ak nemáte prihlasovacie meno a heslo, zaregistrujte sa tu.

Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
Begam Trnava
Označenie inzercie
Vyhľadávanie Posledné komentáre
KomentárTepličky 17-05-2015 22:54:59:
Dopravná nehoda nákladného vozidla a autobusu pri obci Tepličky
Komentármatias 20-04-2015 21:33:18:
Polícia zadržala dvojnásobného vraha odsúdeného na doživotie
Komentár 13-04-2015 18:42:02:
Návrh na podanie obžaloby
Komentárjh 04-04-2015 12:56:18:
Zásahy DHZO Pobedim pri odčerpávaní vody
KomentárNa takéto veci by sa nemala používať hasičská technika. Je to iba vypočítavosť niektorých ľudí. Na takéto zásahy maju vodárne a kanalizacie špecialnu techniku /vozidlo CAK/, ale to by bolo potrebné zaplatiť. Keď sa niekomu doma upchá žumpa alebo kanalizác 31-03-2015 15:46:31:
Hasiči DHZO Pobedim na nedeľnom zásahu
Komentárredakcia 30-03-2015 20:26:08:
Vo večerných hodinách mala byť zastavená železničná doprava v Bytči - AKTUALIZOVANÉ
Komentár 25-03-2015 21:13:58:
Dopravná nehoda pri Ružomberku
Komentár 04-03-2015 13:42:45:
Pri dopravnej nehode vyhasol život mladého vodiča
Komentárredakcia 13-02-2015 11:33:49:
Polícia žiada o pomoc pri zistení totožnosti neznámeho muža - AKTUALIZOVANÉ
Komentár 18-02-2015 16:14:15:
Aktuálne - dopravná nehoda dvoch kamiónov na D2 - AKTUALIZOVANÉ
Reklamna plocha
Označenie inzercie
Zdravotnicke pomocky Nitra
Označenie inzercie
TPX-NET
Označenie inzercie
Zlate pastilky
Označenie inzercie
Bottom panel

© www.rescueonline.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na www.rescueonline.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign

HASICI V AKCII
Označenie inzercie