Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Rescue Online | Sereď Online | Reportér 24

Begam Trnava
Označenie inzercie

ISSN 1338-0389   Dnes je 17. 7. 2019, meniny oslavuje: , zajtra RSS Export článkov
Top panel

Medzinárodný maratón mieru v Košiciach - dopravné obmedzenia a obchádzkové trasy pre motoristov

MVSR |MM|  Polícia bude dohliadať na nerušený priebeh 95. ročníka Medzinárodného maratónu mieru v Košiciach

 

6.10. 2018  sobota   Zapálenie maratónskeho ohňa

Hlavná ulica  presun na  Námestie Maratónu mieru – od 18.30 hod. na Námestí Maratónu mieru – slávnostné zapálenie ohňa (17,30 h generálna skúška)

Počas zapálenia maratónskeho ohňa na Námestí Maratónu mieru bude dopravu regulovať do cca 20,00 hodiny dopravná polícia.

7.10.2018 nedeľa  OBCHÁDZKY a dopravné obmedzenia počas MMM 2018 

Trasa MMM:

Štart a cieľ pred hotelom Hilton - Hlavná - Komenského - Kostolianska - Areál Anička - Tenisové kurty - Kostolianska - Vodárenská - Hlinkova - Národná trieda - Štefánikova – Protifašistických bojovníkov - Jantárová - Južná trieda - obrátka pri hoteli Centrum - Južná trieda - Holubyho - Rastislavova - Moyzesova - Čsl. armády - Festivalové nám.- Watsonova - Komenského – Hlavná.

Trasa  vozičkárov a korčuliarov  je v časti od križovatky Rastislavova vedená po Južnej triede  až ku križovatke VSS, kde je otočka späť po Južnej triede na Holubyho ulicu a napojením na trať bežcov  (rozdiel je, že bežci bežia po Južnej triede na ul. Holubyho a Rastislavova, vozičkári  jazdia ďalej po Južnej triede k VSS a tak späť na ul. Holubyho)  do cca 10.00 hod. 

Vozičkári a korčuliari  cieľ na Moyzesovej ulici pri križovatke Bačíkova,  vozičkári a korčuliari štartujú na rovnakom mieste, len na jedno kolo, s cieľom na Moyzesovej ulici,  štart 08,50 hod.

Polmaratónci  cieľ po prvom kole na Hlavnej ulici za dolnou bránou v priestore štartu,  štart 09,00 hod.

Maratónci po obrátke pred cieľom pri dolnej bráne, ešte raz ten istý okruh,   štart 09,00 hod.

Mini maratónci    štart -  Hlavná ulica – Nám. M. mieru – Komenského – obrátka pred križovatkou Hlinkova – a späť do cieľa v priestore štartu,    štart 09, 10 hod. 

 UPOZORNENIE:

1/  Od skorého rána musia vodiči mimoriadnu pozornosť venovať priestoru pred plavárňou na ulici Protifašistických bojovníkov. Na plavárni sú šatne pre vyše dvetisíc bežcov, preto je tu podstatne zvýšený pohyb   chodcov.

2/  Úplná uzávierka ciest na trase MMM sa začne od 08.00 do 08.30 hod. na Nám. osloboditeľov, na Grešákovej ulici, Timonovej, Pribinovej,  kde je priestor na rozcvičenie bežcov a zvýšený pohyb.

Od 08,00 hod. musia motoristi počítať s obmedzeniami a regulovaním cestnej premávky na celej trase MMM a napojení  komunikácie na túto trasu. Obmedzenia v cestnej doprave končia v čase 15,00 – 15,30  hod.  V čase o 07,00 hod. uzávierka časti Štúrovej ulice v časti od Protifašistických bojovníkov (plaváreň) v priestore medzi OC Aupark a hotelom Hilton pri OC Dargov.

OBCHÁDZKY A PRESMEROVANIA

SMER  Prešov - Centrum a opačne

-        z diaľnice od Prešova sa autom dostanete po odbočenie do HM Tesco a mestskej časti  Džungľa

-        vozidlá prichádzajúce  po Palackého a Jantárovej ulici budú odklonené smerom na Staničné námestie, kde budú odklonené na Svätoplukovu ulicu (možnosť cez Alvinczyho, Slovenskej jednoty – vpravo smer železničné priecestie alebo vľavo Slovenskej jednoty – Alešovo nábrežie, Odborárska, Študentská – výjazd na križovatku Hlinkova

Smer Južná trieda od Barce

-        z Južnej triedy je umožnený prejazd Jantárovou ulicou až na križovatku s ulicou  Palackého. Ulica je jednosmerná po východnej strane smer Palackého.

V protismere môžu premávať  len vozidlá záchrannej služby, polície. V protismere nebude premávať ani MHD.

Smer od Železníkov na Rastislavovu

-        z Gemerskej ulice vás odklonia na Rastislavovu smerom na Juh. Oproti, od Holubyho ulice, bežia maratónci

Smer po Moldavskej do centra

      -      vozidlá odklonia na križovatke Žižkova-Kuzmányho na Žižkovu ulicu alebo Kuzmányho

Smer z  Terasy ku amfiteátru (Festivalové námestie)

      -     premávka vedená cez Festivalové nám. do centra na Kuzmányho ulicu. Po Kuzmányho ulici až ku križovatke Štúrova - Moldavská - Žižkova.

 Smer Podhradová, Margecany, Spišská Nová Ves

      -        z Terasy (Trieda  SNP)  pred vjazdom na Festivalové nám. je umožnený prejazd na ulicu Watsonovu do protismeru. Watsonova ulica je rozdelená dopravnými kužeľmi. Jazdné pruhy smerom ku Komenského ulici sú vyhradené pre bežcov. Na opačnej strane bude obojsmerná premávka po ulicu Hurbanovu. Odbočením na ulicu F. Urbánka sa vozidlom dostanete z mesta do Čermeľa, na Podhradovú a na smer Margecany, Spišská Nová Ves

 Smer Kysak   

-    premávka presmerovaná na Kostolianskej ceste cez železničné priecestie do Ťahanoviec na Magnezitársku ulicu. Po tejto trase cez Magnezitársku sa dostanete z mesta na smer Kysak a do ZOO Kavečany odbočením na účelovú cestnú komunikácii podľa dočasnej dopravnej značky cca 2 km za kameňolomom.

 Smer Podhradová

-        A) z Hlinkovej ulice na Vodárenskú jeden jazdný pruh oproti bežia bežci – križovatka Kostolianska –Cesta pod Hradovou  prepúšťa sa obmedzene podľa situácie už od Trolejbusovej ulice a Vodárenskej

-        B) z Watsonovej ulice po Urbánkovej, Havlíčkovej, Čermeľská cesta, Za štadiónom – výjazd na Kavečiansku cestu

 

Smer od železničnej stanice len po Svätoplukovej ulici. Vjazd na Štefánikovu ulicu je obmedzenie len pre MHD.

Prepojenie ciest II/547 od Jahodnej a I/16 smer Rožňava bude po Havlíčkovej, Hurbanovej, Watsonovej  ulici.  Opačne Watsonova- Urbánkova – Havlíčkova.

Priestor štartu na Hlavnej ulici pri hoteli Hilton - smer od plavárne na Štúrovu ulicu medzi Auparkom a Hiltonom uzatvorený od 07,00 hod. Ostatné uzatvorenie dopravy v čase od 08,00 do cca 15,30 hod.  

Nad bezpečnosťou a plynulosťou cestnej premávky počas športového podujatia budú dohliadať príslušníci Policajného zboru ako aj organizátor podujatia. Žiadame účastníkov cestnej premávky, aby dodržiavali pokyny a usmernenia príslušníkov PZ a usporiadateľskej služby.


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
›REGISTROVANÍ NICKOM‹
všetci

Pre pridávanie komentárov k článkom sa prihláste. Ak nemáte prihlasovacie meno a heslo, zaregistrujte sa tu.

Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
Begam Trnava
Označenie inzercie
Vyhľadávanie Posledné komentáre
KomentárChoseS 17-05-2015 20:25:42:
Dopravná nehoda nákladného vozidla a autobusu pri obci Tepličky
Komentármatias 20-04-2015 21:33:18:
Polícia zadržala dvojnásobného vraha odsúdeného na doživotie
Komentár 13-04-2015 18:42:02:
Návrh na podanie obžaloby
Komentárjh 04-04-2015 12:56:18:
Zásahy DHZO Pobedim pri odčerpávaní vody
Komentárredakcia 30-03-2015 20:26:08:
Vo večerných hodinách mala byť zastavená železničná doprava v Bytči - AKTUALIZOVANÉ
KomentárNa takéto veci by sa nemala používať hasičská technika. Je to iba vypočítavosť niektorých ľudí. Na takéto zásahy maju vodárne a kanalizacie špecialnu techniku /vozidlo CAK/, ale to by bolo potrebné zaplatiť. Keď sa niekomu doma upchá žumpa alebo kanalizác 31-03-2015 15:46:31:
Hasiči DHZO Pobedim na nedeľnom zásahu
Komentár 25-03-2015 21:13:58:
Dopravná nehoda pri Ružomberku
Komentár 04-03-2015 13:42:45:
Pri dopravnej nehode vyhasol život mladého vodiča
Komentárredakcia 13-02-2015 11:33:49:
Polícia žiada o pomoc pri zistení totožnosti neznámeho muža - AKTUALIZOVANÉ
Komentár 18-02-2015 16:14:15:
Aktuálne - dopravná nehoda dvoch kamiónov na D2 - AKTUALIZOVANÉ
Reklamna plocha
Označenie inzercie
Zdravotnicke pomocky Nitra
Označenie inzercie
TPX-NET
Označenie inzercie
Zlate pastilky
Označenie inzercie
Bottom panel

© www.rescueonline.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na www.rescueonline.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign

HASICI V AKCII
Označenie inzercie