Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Rescue Online | Sereď Online | Reportér 24

Begam Trnava
Označenie inzercie

ISSN 1338-0389   Dnes je 17. 7. 2019, meniny oslavuje: , zajtra RSS Export článkov
Top panel

Letný deň strávený na kúpalisku môže návštevníkom znepríjemniť zlodej. Krajské riaditeľstvo PZ v Bratislave v tejto súvislosti vyzýva k dodržiavaniu nasledovných rád a odporúčaní!

KRPZ Bratislava |MM|  Počas letných mesiacov sa v areáloch prírodných kúpalísk alebo pri bazénoch sústredí väčšia časť návštevníkov. Nepozornosť návštevníkov využívajú na páchanie trestnej činnosti i tzv. „vreckári“. Počas vášho kúpania sa v bazéne alebo počas vašej návštevy v stánku s občerstvením Vám môžu páchatelia odcudziť rôzne veci (oblečenie, kľúče, peniaze, mobil, kreditnú kartu, fotoaparát, doklady a iné cennosti).V súvislosti s uvedeným druhom trestnej činnosti odporúčame dodržiavať návštevníkom kúpalísk nasledovné preventívne rady a odporúčania :

 Skôr než opustíte svoje motorové vozidlo:

-          skontrolujte, či je vozidlo uzamknuté a zavrite na vozidle všetky okná

-          pri každom (aj krátkodobom) opustení vozidla nenechávajte v ňom autorádio, GPS zariadenie, peniaze, mobil, kufrík, kabelku, doklady a iné cenné veci na viditeľných miestach, riaďte sa heslom: ,,Auto nie je výklad“

-          v odkladacej skrinke vozidla si nenechávajte doklady, rezervný kľúč alebo iné veci

-          v nočných hodinách parkujte na osvetlených miestach

-          zodpovedným prístupom a rešpektovaním odporúčaní ochránite svoj majetok a zabránite prípadnému vlámaniu sa do vášho motorového vozidla.

 

 Dbajte o svoju bezpečnosť a dodržujte rady polície:

-       neberte si na kúpalisko zbytočné cennosti, platobné karty, veľké sumy peňazí

-       zoberte si so sebou len potrebnú výšku peňažnej hotovosti

-       na voľne položené veci na deke má dohliadať jeden z vás (ak vám bude odcudzený váš majetok z voľne položenej deky, náhradu spôsobenej škody neočakávajte)

-       využívajte možnosť odložiť si svoje osobné veci  do skriniek alebo trezorov (ak objekt túto službu ponúka)

 

Aj počas letných mesiacov sú často využívané na prepravu na kúpaliská a jazerá bicykle a preto je obozretnosť nevyhnutná aj v súvislosti s týmto druhom dopravného prostriedku. Prípady krádeže bicyklov evidujú aj policajti Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Senci. Za obdobie mesiacov Jún a Júl 2018 došlo k celkovo trom prípadom krádeže bicyklov, ku ktorým došlo v nočných hodinách. Doposiaľ neznámy páchateľ odcudzil v týchto prípadoch bicykle, ktoré boli riadne pripevnené  na držiakoch určených k tomuto účelu na motorových vozidlách. Objasňovaním okolností týchto skutkov sa v súčasnej dobe zaoberáme a rovnako vykonávame všetky potrebné úkony smerujúce k náležitému objasneniu týchto krádeží.

 Polícia odporúča cyklistom pri návšteve kúpalísk dodržiavať nasledovné rady :

 

-          pri odstavení bicykla na ulici použite vždy bezpečnostný zámok a snažte sa bicykel pripútať k pevnému bodu (stĺp, zábradlie, stojan); 

-          ak ste v prítomnosti viacerých cyklistov, dajte prednosť fyzickej prítomnosti jedného z vás pri odstavených uzamknutých bicykloch; 

-          zabezpečte si kvalitný kovový uzamykací systém; 

-          pokiaľ idete napr. do obchodu, bicykel sa snažte postaviť na také miesto, kam naňho z obchodu aspoň občas uvidíte; 

-          cenné veci a vybavenie bicykla si vždy zoberte zo sebou (napr. tachometer, tašky a pod.).

 

Na bezpečnosť návštevníkov frekventovaných kúpalísk budú počas letných mesiacov dohliadať aj policajti Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave a to formou hliadkovej a obchôdzkovej služby hliadok poriadkovej polície. Na zvýšenú bezpečnosť návštevníkov kúpalísk budú policajti upozorňovať i formou letákov a plagátov s preventívnymi radami k uvedenej problematike prevencie kriminality, ktoré budú distribuované priamo na kúpaliská.

Najbližšia preventívna aktivita zameraná na znižovanie kriminality v areáloch prírodných kúpalísk sa bude konať dňa 13.07.2018 na Slnečných jazerách - Juh v Senci. V prípade záujmu Vám informácie k predmetnej téme prevencie kriminality poskytnú priamo na uvedenom mieste v čase od 13.30 hod preventistky Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave.


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
›REGISTROVANÍ NICKOM‹
všetci

Pre pridávanie komentárov k článkom sa prihláste. Ak nemáte prihlasovacie meno a heslo, zaregistrujte sa tu.

Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
Begam Trnava
Označenie inzercie
Vyhľadávanie Posledné komentáre
KomentárChoseS 17-05-2015 20:25:42:
Dopravná nehoda nákladného vozidla a autobusu pri obci Tepličky
Komentármatias 20-04-2015 21:33:18:
Polícia zadržala dvojnásobného vraha odsúdeného na doživotie
Komentár 13-04-2015 18:42:02:
Návrh na podanie obžaloby
Komentárjh 04-04-2015 12:56:18:
Zásahy DHZO Pobedim pri odčerpávaní vody
Komentárredakcia 30-03-2015 20:26:08:
Vo večerných hodinách mala byť zastavená železničná doprava v Bytči - AKTUALIZOVANÉ
KomentárNa takéto veci by sa nemala používať hasičská technika. Je to iba vypočítavosť niektorých ľudí. Na takéto zásahy maju vodárne a kanalizacie špecialnu techniku /vozidlo CAK/, ale to by bolo potrebné zaplatiť. Keď sa niekomu doma upchá žumpa alebo kanalizác 31-03-2015 15:46:31:
Hasiči DHZO Pobedim na nedeľnom zásahu
Komentár 25-03-2015 21:13:58:
Dopravná nehoda pri Ružomberku
Komentár 04-03-2015 13:42:45:
Pri dopravnej nehode vyhasol život mladého vodiča
Komentárredakcia 13-02-2015 11:33:49:
Polícia žiada o pomoc pri zistení totožnosti neznámeho muža - AKTUALIZOVANÉ
Komentár 18-02-2015 16:14:15:
Aktuálne - dopravná nehoda dvoch kamiónov na D2 - AKTUALIZOVANÉ
Reklamna plocha
Označenie inzercie
Zdravotnicke pomocky Nitra
Označenie inzercie
TPX-NET
Označenie inzercie
Zlate pastilky
Označenie inzercie
Bottom panel

© www.rescueonline.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na www.rescueonline.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign

HASICI V AKCII
Označenie inzercie