Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Rescue Online | Sereď Online | Reportér 24

Begam Trnava
Označenie inzercie

ISSN 1338-0389   Dnes je 12. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra RSS Export článkov
Top panel

Informácia o nehodách a mimoriadnostiach na tratiach ŽSR za 29. týždeň 2019

ŹSR |MM| V dvadsiatom deviatom týždni Železnice Slovenskej republiky (ŽSR) evidujú dve zrážky vlaku s cestným motorovým vozidlom. V úseku Ivanka pri Nitre – Nitra sa zrazil vlak s kamiónom SCANIA na priecestí. Vodiča odviezli do nemocnice a cestujúcich prepravovali náhradnou autobusovou dopravou. V Krupine na priecestí sa zrazil vlak s osobným autom, kde došlo k ťažkému zraneniu vodičky, ktorá bola prevezená vrtuľníkom do nemocnice. Železnice Slovenskej republiky ako manažér infraštruktúry opakovane apelujú na všetkých vodičov, chodcov, cyklistov, aby si pred železničným priecestím počínali vždy mimoriadne opatrne, najmä sa presvedčili, či môžu bezpečne prejsť cez železničné priecestie. Na železničných priecestiach označených dopravnou značkou "Stoj, daj prednosť v jazde!", je vodič povinný zastaviť vozidlo na takom mieste, z ktorého má náležitý rozhľad na trať, musí dbať však na to, aby vozidlo nezasahovalo do priechodného prierezu koľaje, kde by mohlo byť zachytené prechádzajúcim vlakom. Tieto ustanovenia sa samozrejme vzťahujú aj na chodcov a cyklistov.
V prípade uviaznutia vozidla na železničnom priecestí je potrebné zavolať Integrovaný záchranný systém (IZS) na telefónne číslo 112 a nahlásiť jedinečné identifikačné číslo priecestia (JIČ), umiestnené na zadnej strane výstražníkov alebo dopravného značenia. Operátori IZS následne vykonajú opatrenia na varovanie rušňovodiča koľajového vozidla.
Ak dôjde k zastaveniu vozidla na priecestí, spustí sa svetelná výstraha a zatvoria sa závory, je potrebné spustené závory bez váhania preraziť, pretože za krátku chvíľu vojde na priecestie vlak alebo iné koľajové vozidlo, ktorého hmotnosť býva niekoľko stoviek ton, brzdná dráha stovky metrov a ktorého rušňovodič nemá v drvivej väčšine prípadov žiadnu šancu pred prekážkou zastaviť.
V úseku Tvrdošovce – Trnovec nad Váhom došlo v utorok 9. júla 2019 k vykoľajeniu vozňa radeného v súprave nákladného vlaku a následne došlo k vykoľajeniu ďalších troch vozňov na vchodovom zhlaví v železničnej stanici Trnovec nad Váhom. Doprava bola úplne prerušená od 6.29 hod., osobná železničná doprava bola nahradená autobusovou a medzinárodné vlaky premávali po odklonených trasách. Po nehode boli okamžite začaté odpratávacie práce a od 10. júla 2019 od 22.24 hod. je doprava realizovaná po 1. traťovej koľaji a v železničnej stanici Trnovec nad Váhom po koľajách č. 1 a 3. 20. júla boli do ŽST Bratislava východ odvezené dva vozne, naďalej na koľaji ostáva ešte jeden vykoľajený vozeň. Pri tejto nehode došlo k rozsiahlemu poškodeniu zariadení infraštruktúry v správe ŽSR, pričom práce na jeho odstránení a úplnom obnovení železničnej dopravy v železničnej stanici Trnovec nad Váhom a v priľahlom traťovom úseku stále trvajú. Príčiny vzniku tejto nehody sú v súčasnosti predmetom šetrenia.
Vo Vrútkach, po tom ako bol vypravený vlak, vyskočila cestujúca z pohybujúceho sa vlaku a došlo k úrazu. Vlak bol zastavený a privolaná bola rýchla zdravotná služba a cestujúcu previezla do nemocnice.
Aj napriek výstrahám ŽSR a apelovaniu, aby cestujúci nevstupovali do koľajiska stále evidujeme osoby pohybujúce sa v priechodnom priereze koľají. Osoby nahlásili vo Veľkých Levároch, kde sa pristúpilo k zníženiu traťovej rýchlosti a osobu sa podarilo zaistiť a v Senci, kde hliadka osobu nenašla.
Na železnici stále úradujú aj vandali. Kamene naukladané na koľajniciach boli minulý týždeň nahlásené v úseku Streda nad Bodrogom - Slovenské Nové Mesto, v úseku Michaľany – Slovenské Nové Mesto a v úseku Bratislava-Lamač – Bratislava hlavná stanica.
Vandali si často neuvedomujú, že svojim správaním môžu ohroziť bezpečnosť a plynulosť železničnej dopravy, svoje aj cudzie životy.


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
›REGISTROVANÍ NICKOM‹
všetci

Pre pridávanie komentárov k článkom sa prihláste. Ak nemáte prihlasovacie meno a heslo, zaregistrujte sa tu.

Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
Begam Trnava
Označenie inzercie
Vyhľadávanie Posledné komentáre
KomentárChoseS 17-05-2015 20:25:42:
Dopravná nehoda nákladného vozidla a autobusu pri obci Tepličky
Komentármatias 20-04-2015 21:33:18:
Polícia zadržala dvojnásobného vraha odsúdeného na doživotie
Komentár 13-04-2015 18:42:02:
Návrh na podanie obžaloby
Komentárjh 04-04-2015 12:56:18:
Zásahy DHZO Pobedim pri odčerpávaní vody
Komentárredakcia 30-03-2015 20:26:08:
Vo večerných hodinách mala byť zastavená železničná doprava v Bytči - AKTUALIZOVANÉ
KomentárNa takéto veci by sa nemala používať hasičská technika. Je to iba vypočítavosť niektorých ľudí. Na takéto zásahy maju vodárne a kanalizacie špecialnu techniku /vozidlo CAK/, ale to by bolo potrebné zaplatiť. Keď sa niekomu doma upchá žumpa alebo kanalizác 31-03-2015 15:46:31:
Hasiči DHZO Pobedim na nedeľnom zásahu
Komentár 25-03-2015 21:13:58:
Dopravná nehoda pri Ružomberku
Komentár 04-03-2015 13:42:45:
Pri dopravnej nehode vyhasol život mladého vodiča
Komentárredakcia 13-02-2015 11:33:49:
Polícia žiada o pomoc pri zistení totožnosti neznámeho muža - AKTUALIZOVANÉ
Komentár 18-02-2015 16:14:15:
Aktuálne - dopravná nehoda dvoch kamiónov na D2 - AKTUALIZOVANÉ
Reklamna plocha
Označenie inzercie
Zdravotnicke pomocky Nitra
Označenie inzercie
TPX-NET
Označenie inzercie
Zlate pastilky
Označenie inzercie
Bottom panel

© www.rescueonline.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na www.rescueonline.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign

HASICI V AKCII
Označenie inzercie