Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Rescue Online | Sereď Online | Reportér 24

Begam Trnava
Označenie inzercie

ISSN 1338-0389   Dnes je 12. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra RSS Export článkov
Top panel

Informácia o nehodách a mimoriadnostiach na tratiach ŽSR za 24. týždeň 2019

ŽSR  |MM|  V dvadsiatom štvrtom týždni Železnice Slovenskej republiky (ŽSR) neevidujú žiadnu zrážku civilnej osoby s vlakom. Železnice Slovenskej republiky ako manažér infraštruktúry opakovane apelujú na všetkých vodičov, chodcov, cyklistov, aby si pred železničným priecestím počínali vždy mimoriadne opatrne, najmä sa presvedčili, či môžu bezpečne prejsť cez železničné priecestie. Na železničných priecestiach označených dopravnou značkou "Stoj, daj prednosť v jazde!", je vodič povinný zastaviť vozidlo na takom mieste, z ktorého má náležitý rozhľad na trať, musí dbať však na to, aby vozidlo nezasahovalo do priechodného prierezu koľaje, kde by mohlo byť zachytené prechádzajúcim vlakom. Tieto ustanovenia sa samozrejme vzťahujú aj na chodcov a cyklistov.
V prípade uviaznutia vozidla na železničnom priecestí je potrebné zavolať Integrovaný záchranný systém (IZS) na telefónne číslo 112 a nahlásiť jedinečné identifikačné číslo priecestia (JIČ), umiestnené na zadnej strane výstražníkov alebo dopravného značenia. Operátori IZS následne vykonajú opatrenia na varovanie rušňovodiča koľajového vozidla.
Ak dôjde k zastaveniu vozidla na priecestí, spustí sa svetelná výstraha a zatvoria sa závory, je potrebné spustené závory bez váhania preraziť, pretože za krátku chvíľu vojde na priecestie vlak alebo iné koľajové vozidlo, ktorého hmotnosť býva niekoľko stoviek ton, brzdná dráha stovky metrov a ktorého rušňovodič nemá v drvivej väčšine prípadov žiadnu šancu pred prekážkou zastaviť.
V stanici Senec po krátkom výpadku napájania trakčného vedenia hazardovala so životom neznáma osoba, ktorá neoprávnene prechádzala cez koľaje a snažila sa preliezť cez vozne odstaveného vlaku, pričom ju zasiahol elektrický prúd. Osoba bola prúdom usmrtená.
ŽSR evidujú za minulý týždeň zvýšený pohyb neoprávnených osôb v priechodnom priereze koľaje a pokusy o samovraždu. V úseku Prešov – Veľký Šariš bol nahlásený pokus o samovraždu operačným dôstojníkom. Na žiadosť polície bola v tomto úseku znížená rýchlosť. Osobu sa podarilo zaistiť PZ SR. V stanici Poprad-Tatry bola operátorom tiesňovej linky 112 nahlásená civilná osoba, ktorá ležala na konci 1 nástupišťa. Osoba bola bez zranení avšak pod vplyvom omamných látok a bola odvezená RZP na ďalšie ošetrenie do nemocnice v Poprade. Nahlásené osoby so samovražednými sklonmi boli aj v úseku Košice – Kysak, Výh. Brestovany – Leopoldov a v úseku Dvory nad Žitavou – Nové Zámky. Všetky osoby sa našťastie podarilo zadržať. V Šali ohlásili ležiacu osobu v manipulačnej koľaji a v Kremnických Baniach sa taktiež pohybovala civilná osoba pod vplyvom omamných látok v koľajisku.

Vysoké teploty a horúčavy úradovali počas celého minulého týždňa. Zamdletého cestujúceho nahlásili na zastávke Svätý Jur a v Leopoldove nahlásili odpadnutého cestujúceho na tretej koľaji. V obidvoch prípadoch bola privolaná RZP.
Vo viacerých prípadoch musel minulý týždeň na železnici zasahovať Policajný zbor Slovenskej republiky. Agresívnu osobu nahlásil dozorca výhybiek v Púchove pri zamykaní vestibulu, keď osoba odmietala opustiť vestibul stanice. Ďalšia policajná hliadka bola privolaná na zastávku Bratislava-Rača k neprispôsobivému občanovi, ktorý taktiež odmietal opustiť priestory čakárne. V Hurbanove napadla výpravkyňu a osobnú pokladníčku civilná osoba, ktorá sa nachádzala v staničnej budove a v Prievidzi zasahoval PZ SR na cestujúceho s agresívnym správaním, ktorý bol taktiež zadržaný.


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
›REGISTROVANÍ NICKOM‹
všetci

Pre pridávanie komentárov k článkom sa prihláste. Ak nemáte prihlasovacie meno a heslo, zaregistrujte sa tu.

Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
Begam Trnava
Označenie inzercie
Vyhľadávanie Posledné komentáre
KomentárChoseS 17-05-2015 20:25:42:
Dopravná nehoda nákladného vozidla a autobusu pri obci Tepličky
Komentármatias 20-04-2015 21:33:18:
Polícia zadržala dvojnásobného vraha odsúdeného na doživotie
Komentár 13-04-2015 18:42:02:
Návrh na podanie obžaloby
Komentárjh 04-04-2015 12:56:18:
Zásahy DHZO Pobedim pri odčerpávaní vody
Komentárredakcia 30-03-2015 20:26:08:
Vo večerných hodinách mala byť zastavená železničná doprava v Bytči - AKTUALIZOVANÉ
KomentárNa takéto veci by sa nemala používať hasičská technika. Je to iba vypočítavosť niektorých ľudí. Na takéto zásahy maju vodárne a kanalizacie špecialnu techniku /vozidlo CAK/, ale to by bolo potrebné zaplatiť. Keď sa niekomu doma upchá žumpa alebo kanalizác 31-03-2015 15:46:31:
Hasiči DHZO Pobedim na nedeľnom zásahu
Komentár 25-03-2015 21:13:58:
Dopravná nehoda pri Ružomberku
Komentár 04-03-2015 13:42:45:
Pri dopravnej nehode vyhasol život mladého vodiča
Komentárredakcia 13-02-2015 11:33:49:
Polícia žiada o pomoc pri zistení totožnosti neznámeho muža - AKTUALIZOVANÉ
Komentár 18-02-2015 16:14:15:
Aktuálne - dopravná nehoda dvoch kamiónov na D2 - AKTUALIZOVANÉ
Reklamna plocha
Označenie inzercie
Zdravotnicke pomocky Nitra
Označenie inzercie
TPX-NET
Označenie inzercie
Zlate pastilky
Označenie inzercie
Bottom panel

© www.rescueonline.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na www.rescueonline.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign

HASICI V AKCII
Označenie inzercie