Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Rescue Online | Sereď Online | Reportér 24

Begam Trnava
Označenie inzercie

ISSN 1338-0389   Dnes je 12. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra RSS Export článkov
Top panel

Informácia o nehodách a mimoriadnostiach na tratiach ŽSR od 29.7. do 5.8.2019

ŽSR |MM|  Počas uplynulého týždňa došlo vo Varíne k strhnutiu zberača rušňa. Príčinou bol roztrhnutý nadstavec kotvenia trolejového drôtu na druhej staničnej koľaji na trakčnej podpere. Následky na železničnej infraštruktúre boli značné - roztrhnuté trolejové vešiaky, odtrhnuté bočné držiaky a roztrhnuté kotviace lano. Udalosť si vyžiadala dočasné zastavenie premávky v celej stanici.

 

V nedeľu prišlo v Liptovskej Teplej k vykoľajeniu rušňa na výhybke. Z tohto dôvodu bola obojsmerne prerušená doprava v úseku Liptovská Teplá – Ružomberok. Po približne troch hodinách bol daný súhlas na jazdu vlakov po jednej traťovej koľaji obmedzenou rýchlosťou v oboch smeroch. Práce na odstránení škôd pokračovali aj počas pondelka 5.augusta. Problémy na hlavnej trati si v podobe meškania odnieslo až 36 vlakov osobnej dopravy. 

 

Minulý týždeň došlo k trom zrážkam auta s vlakom na železničných priecestiach v správe ŽSR. Tentokrát našťastie bez zranení. Zrážky v Tatrách a okolí Prievidze však mali za následok odrieknutie niekoľkých vlakov a meškania pri ďalších z nich. Železnice Slovenskej republiky ako manažér infraštruktúry opakovane apelujú na všetkých vodičov, chodcov, cyklistov, aby si pred železničným priecestím počínali vždy mimoriadne opatrne, najmä sa presvedčili, či môžu bezpečne prejsť cez železničné priecestie. Na železničných priecestiach označených dopravnou značkou "Stoj, daj prednosť v jazde!", je vodič povinný zastaviť vozidlo na takom mieste, z ktorého má náležitý rozhľad na trať, musí dbať však na to, aby vozidlo nezasahovalo do priechodného prierezu koľaje, kde by mohlo byť zachytené prechádzajúcim vlakom. Tieto ustanovenia sa samozrejme vzťahujú aj na chodcov a cyklistov.

 

Na trati Košice – Krásna nad Hornádom bola  nahlásená civilná osoba so samovražedným úmyslom. Hliadkami PZ SR bola vykonaná kontrola trate, osoba bola následne zadržaná vo vestibule staničnej budovy Košice. 

 

Rušňovodič vlaku nákladného vlaku ohlásil výpravcovi DOZZ Bratislava východ, že na sa na ŽSR Bratislava-Vinohrady pohybuje asi 6 osôb v blízkosti druhej traťovej koľaje a hádžu do rušňa pneumatiky. Hliadka PZ SR vykonala obhliadku, príslušné osoby sa tam však už nenachádzali. Vandali si často neuvedomujú, že svojim správaním môžu ohroziť bezpečnosť a plynulosť železničnej dopravy, svoje aj cudzie životy. 


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
›REGISTROVANÍ NICKOM‹
všetci

Pre pridávanie komentárov k článkom sa prihláste. Ak nemáte prihlasovacie meno a heslo, zaregistrujte sa tu.

Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
Begam Trnava
Označenie inzercie
Vyhľadávanie Posledné komentáre
KomentárChoseS 17-05-2015 20:25:42:
Dopravná nehoda nákladného vozidla a autobusu pri obci Tepličky
Komentármatias 20-04-2015 21:33:18:
Polícia zadržala dvojnásobného vraha odsúdeného na doživotie
Komentár 13-04-2015 18:42:02:
Návrh na podanie obžaloby
Komentárjh 04-04-2015 12:56:18:
Zásahy DHZO Pobedim pri odčerpávaní vody
Komentárredakcia 30-03-2015 20:26:08:
Vo večerných hodinách mala byť zastavená železničná doprava v Bytči - AKTUALIZOVANÉ
KomentárNa takéto veci by sa nemala používať hasičská technika. Je to iba vypočítavosť niektorých ľudí. Na takéto zásahy maju vodárne a kanalizacie špecialnu techniku /vozidlo CAK/, ale to by bolo potrebné zaplatiť. Keď sa niekomu doma upchá žumpa alebo kanalizác 31-03-2015 15:46:31:
Hasiči DHZO Pobedim na nedeľnom zásahu
Komentár 25-03-2015 21:13:58:
Dopravná nehoda pri Ružomberku
Komentár 04-03-2015 13:42:45:
Pri dopravnej nehode vyhasol život mladého vodiča
Komentárredakcia 13-02-2015 11:33:49:
Polícia žiada o pomoc pri zistení totožnosti neznámeho muža - AKTUALIZOVANÉ
Komentár 18-02-2015 16:14:15:
Aktuálne - dopravná nehoda dvoch kamiónov na D2 - AKTUALIZOVANÉ
Reklamna plocha
Označenie inzercie
Zdravotnicke pomocky Nitra
Označenie inzercie
TPX-NET
Označenie inzercie
Zlate pastilky
Označenie inzercie
Bottom panel

© www.rescueonline.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na www.rescueonline.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign

HASICI V AKCII
Označenie inzercie