Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Rescue Online | Sereď Online | Reportér 24

Begam Trnava
Označenie inzercie

ISSN 1338-0389   Dnes je 12. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra RSS Export článkov
Top panel

Informácia o nehodách a mimoriadnostiach na tratiach ŽSR od 25. 8. do 2. 9. 2019

ŽSR  |MM|   V tridsiatom piatom týždni neevidujú Železnice Slovenskej republiky (ŽSR) žiadnu zrážku vlaku s civilnou osobou.
Vo Zvolene osobnej stanici ohlásil rušňovodič v nedeľu vybočenie koľaje. Doprava bola prerušená v úseku Zvolen osobná stanica – Sliač kúpele okolo troch hodín a cestujúcim bola poskytnutá náhradná autobusová doprava. V nedeľu v Bratislave–hlavná stanica – odstavné koľajisko, narazila súprava vlaku rušňom na 212 koľaji do staničnej posunujúcej zálohy. Príčina je momentálne predmetom vyšetrovania.
Počas uplynulého týždňa sa na železnici opäť vyskytlo niekoľko prípadov hazardovania ľudí s vlastným životom v blízkosti železničnej trate. V pondelok v úseku Zvolen nákladná stanica – Vígľaš bola na žiadosť PZ SR zastavená doprava z dôvodu pohybu civilnej osoby v priechodnom priereze koľaje. Osobu sa podarilo zaistiť. Pohyb podozrivých osôb ohlásil v utorok aj rušňovodič vlaku v úseku Pezinok – Šenkvice.
V sobotu v úseku Banská Bystrica – Banská Bystrica mesto zaznamenali ŽSR kuriózny prípad dvoch pohybujúcich sa osôb v koľajisku, ktoré chceli pravdepodobne spáchať samovraždu. Po tom ako rušňovodič zbadal osoby, vlak zastavil a podarilo sa mu predísť nehode si obidve osoby nastúpili do vlaku. Po privolaní PZ SR jedna osoba ušla, druhú hliadka zadržala.
V úseku Kostoľany nad Hornádom – Košice zastavil rušňovodič vlak pred maloletou civilnou osobou, ktorá sa pohybovala v priechodnom priereze ŽSR. Po zastavení rušňovodič skontroloval vlak. K zrážke vlaku s osobou nedošlo a maloletá osoba bola zadržaná PZ SR.
ŽSR aj na základe uvedených prípadov vyzývajú verejnosť k opatrnosti pri pohybe v blízkosti železničnej trate. Vlak je obrovský kolos, ktorý môže mať brzdnú dráhu v závislosti od rýchlosti až kilometer a následky zrážky s ním bývajú fatálne.
V piatok evidovali ŽSR niekoľko mimoriadnych situácií na trati. V úseku Zohor – Vysoká pri Morave rušňovodič ohlásil horiaci strom v blízkosti traťovej koľaje. Na trati v úseku Smolenice – výh. Dúbrava narazil vlak do suchého stromu, ktorý ležal na koľajniciach. Rušňovodič strom z priechodného prierezu koľaje odstránil.
Na železnici sa pravidelne stretávame aj s vyčíňaním vandalov. V stredu bola privolaná policajná hliadka na stanicu v Hurbanove, pretože civilná osoba hádzala petardy do koľajiska. V úseku Horná Štubňa – Odb. Dolná Štubňa vlak zasa nabehol na vytrhnutý rýchlostník, ktorý neznáma osoba hodila na 2. traťovú koľaj.
ŽSR Opätovne upozorňujú na nebezpečné dôsledky vandalizmu, a teda aj úmyselného poškodzovania majetku. Vandali si neuvedomujú, že svojím konaním ohrozujú nielen plynulú prevádzku osobnej a nákladnej dopravy, ale hazardujú aj s ľudskými životmi. ŽSR preto prosia verejnosť, aby bola všímavá k dianiu na železnici, aby pri zistení podozrivého konania či pohybu cudzích osôb na železnici či v blízkosti majetku ŽSR kontaktovala políciu a eliminovala trestnú činnosť.


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
›REGISTROVANÍ NICKOM‹
všetci

Pre pridávanie komentárov k článkom sa prihláste. Ak nemáte prihlasovacie meno a heslo, zaregistrujte sa tu.

Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
Begam Trnava
Označenie inzercie
Vyhľadávanie Posledné komentáre
KomentárChoseS 17-05-2015 20:25:42:
Dopravná nehoda nákladného vozidla a autobusu pri obci Tepličky
Komentármatias 20-04-2015 21:33:18:
Polícia zadržala dvojnásobného vraha odsúdeného na doživotie
Komentár 13-04-2015 18:42:02:
Návrh na podanie obžaloby
Komentárjh 04-04-2015 12:56:18:
Zásahy DHZO Pobedim pri odčerpávaní vody
Komentárredakcia 30-03-2015 20:26:08:
Vo večerných hodinách mala byť zastavená železničná doprava v Bytči - AKTUALIZOVANÉ
KomentárNa takéto veci by sa nemala používať hasičská technika. Je to iba vypočítavosť niektorých ľudí. Na takéto zásahy maju vodárne a kanalizacie špecialnu techniku /vozidlo CAK/, ale to by bolo potrebné zaplatiť. Keď sa niekomu doma upchá žumpa alebo kanalizác 31-03-2015 15:46:31:
Hasiči DHZO Pobedim na nedeľnom zásahu
Komentár 25-03-2015 21:13:58:
Dopravná nehoda pri Ružomberku
Komentár 04-03-2015 13:42:45:
Pri dopravnej nehode vyhasol život mladého vodiča
Komentárredakcia 13-02-2015 11:33:49:
Polícia žiada o pomoc pri zistení totožnosti neznámeho muža - AKTUALIZOVANÉ
Komentár 18-02-2015 16:14:15:
Aktuálne - dopravná nehoda dvoch kamiónov na D2 - AKTUALIZOVANÉ
Reklamna plocha
Označenie inzercie
Zdravotnicke pomocky Nitra
Označenie inzercie
TPX-NET
Označenie inzercie
Zlate pastilky
Označenie inzercie
Bottom panel

© www.rescueonline.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na www.rescueonline.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign

HASICI V AKCII
Označenie inzercie