Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Rescue Online | Sereď Online | Reportér 24

Begam Trnava
Označenie inzercie

ISSN 1338-0389   Dnes je 12. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra RSS Export článkov
Top panel

Generál Nejedlý sa chce v budúcnosti podieľať na edukácii pracovníkov v IZS

Prezídium HaZZ |MM| Prezident Hasičského a záchranného zboru generál JUDr. Alexander Nejedlý, PhD. sa na základe vlastnej žiadosti rozhodol po 35 rokoch ukončiť svoju profesijnú kariéru vo funkcii prezidenta Hasičského a záchranného zboru.
Alexander Nejedlý sa narodil 9. apríla 1965 v Michalovciach a v roku 1984 začínal svoju kariéru na pozícii hasiča, následne pracoval ako zisťovateľ príčin vzniku požiarov, veliteľ zmeny, vedúci oddelenia požiarnej prevencie, vedúci oddelenia prevádzkovo – technického a riaditeľ Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Michalovciach.
Od roku 2008 zastával funkciu prezidenta Hasičského a záchranného zboru. Počas svojho pôsobenia na poste prezidenta došlo k rozsiahlej modernizácii a profesionalizácii Hasičského a záchranného zboru, k navýšeniu počtu zásahových hasičov, realizácii projektov a k masívnemu čerpaniu finančných prostriedkov z fondov EU, vďaka ktorým došlo k obnove hasičskej techniky pre dobrovoľné hasičské zbory, rekonštrukcii hasičských staníc a zbrojníc. Historicky  prvýkrát došlo ku koncepčnému riešeniu dobrovoľných hasičov na Slovensku, ako je napr. obnova hasičskej techniky, kategorizácia dobrovoľných hasičov a celoživotné vzdelávanie a výcvik hasičov. Hasičský a záchranný zbor sa aktívne zapojil do európskych záchranárskych štruktúr a vznikli nové záchranárske moduly, ktoré svoje svetové kvality dokazujú aktívnymi zásahmi počas povodní, lesných požiarov a iných mimoriadnych udalostí v rámci EU. Zároveň hasiči vybudovali moderné výcvikové centrum VC HaZZ Lešť, ktoré slúži ako prvotný projekt výcvikového centra pre všetky zložky IZS, zdravotníkov, dobrovoľných hasičov a zahraničných záchranárov.
Počas pôsobenia Alexandra Nejedlého došlo k zlepšeniu postavenia hasičov v spoločnosti, najmä prijatím zákona o sociálnom zabezpečení profesionálnych hasičov v podobe benefitov ako je zdravotná starostlivosť, preventívne prehliadky, rekondičné pobyty a výsluhové dôchodky. Došlo k zvýšeniu platov profesionálnych hasičov zo sumy 8 160 SK (cca 270 €) na 627 €.

Generál Nejedlý sa v budúcnosti chce podieľať na odbornej príprave a edukačnom procese príslušníkov a pracovníkov v celom integrovanom systéme. Rovnako chce v procese očakávaných veľkých zmien klimatických podmienok a krízových situácií prenášať svoje dlhoročné skúsenosti v oblasti medzinárodnej spolupráce v štátoch EU.

 

Zdroj: HaZZ
Foto: HaZZ


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
›REGISTROVANÍ NICKOM‹
všetci

Pre pridávanie komentárov k článkom sa prihláste. Ak nemáte prihlasovacie meno a heslo, zaregistrujte sa tu.

Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
Begam Trnava
Označenie inzercie
Vyhľadávanie Posledné komentáre
KomentárChoseS 17-05-2015 20:25:42:
Dopravná nehoda nákladného vozidla a autobusu pri obci Tepličky
Komentármatias 20-04-2015 21:33:18:
Polícia zadržala dvojnásobného vraha odsúdeného na doživotie
Komentár 13-04-2015 18:42:02:
Návrh na podanie obžaloby
Komentárjh 04-04-2015 12:56:18:
Zásahy DHZO Pobedim pri odčerpávaní vody
Komentárredakcia 30-03-2015 20:26:08:
Vo večerných hodinách mala byť zastavená železničná doprava v Bytči - AKTUALIZOVANÉ
KomentárNa takéto veci by sa nemala používať hasičská technika. Je to iba vypočítavosť niektorých ľudí. Na takéto zásahy maju vodárne a kanalizacie špecialnu techniku /vozidlo CAK/, ale to by bolo potrebné zaplatiť. Keď sa niekomu doma upchá žumpa alebo kanalizác 31-03-2015 15:46:31:
Hasiči DHZO Pobedim na nedeľnom zásahu
Komentár 25-03-2015 21:13:58:
Dopravná nehoda pri Ružomberku
Komentár 04-03-2015 13:42:45:
Pri dopravnej nehode vyhasol život mladého vodiča
Komentárredakcia 13-02-2015 11:33:49:
Polícia žiada o pomoc pri zistení totožnosti neznámeho muža - AKTUALIZOVANÉ
Komentár 18-02-2015 16:14:15:
Aktuálne - dopravná nehoda dvoch kamiónov na D2 - AKTUALIZOVANÉ
Reklamna plocha
Označenie inzercie
Zdravotnicke pomocky Nitra
Označenie inzercie
TPX-NET
Označenie inzercie
Zlate pastilky
Označenie inzercie
Bottom panel

© www.rescueonline.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na www.rescueonline.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign

HASICI V AKCII
Označenie inzercie