Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Rescue Online | Sereď Online | Reportér 24

Begam Trnava
Označenie inzercie

ISSN 1338-0389   Dnes je 12. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra RSS Export článkov
Top panel

Družstvo psovodov Policajného zboru SR medzi víťazmi v medzinárodnej súťaži

159

Prezídium PZSR |MM| V dňoch 19. a 20. septembra 2013 sa na „kynologickom cvičáku“ v Šamoríne a na vybraných pracoviskách v katastri tohto mesta uskutočnili Medzinárodné preteky služobných psov ozbrojených zložiek, venované pamiatke pred rokom zosnulého psovoda a výborného figuranta npráp. Dezidera Mecnera, ktorý bol naposledy služobne zaradený na oddelení služobnej kynológie poriadkovej polície Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave. Na tejto súťaži vo výkone služobných psov, ktorú organizačne pripravila Mestská polícia v Šamoríne, sa zúčastnilo 16 psovodov ozbrojených zložiek  reprezentujúcich MsP v Prahe, MsP v Ostrave, Magyarország Rendörség – Police, MsP v Nových Zámkoch, OR PZ v Dunajskej Strede, KR PZ v Nitre, KR PZ v Bratislave a DKFB security, s. r. o.

Organizátori v záujme o nestranné posúdenie výkonu služobných psov pozvali na túto medzinárodnú súťaž skúsených inštruktorov a rozhodcov policajnej kynológie kpt. Jozefa Černáka (KR PZ v Bratislave), npor. Mareka Miženka a por. Zdenka Koreňa (obaja zo SKVSP OKH P PZ v Malých Levároch). Do rozhodcovského tímu bol pozvaný ako tlmočník práp. Jozef Vajas z KR PZ v Bratislave.

Psovodi súťažili v ôsmich súťažných disciplínach, a to revír v lese, revír v objekte, zadržanie cez vodnú prekážku, blokovanie útočníka s nasadeným ochranným náhubkom, nočné zadržanie, zadržanie figuranta odhadujúceho predmet, zadržanie dvoch útočiacich výtržníkov a  cviky poslušnosti.

Rozhodcovský tím po vyhodnotení získaných bodov jednotlivcov a súťažiacich trojčlenných tímov rozhodol o nasledovnom poradí:

V kategórii súťaž jednotlivcov získal

1. miesto psovod Štefan Pongrácz s nemeckým ovčiakom WHISKY z Jurschtavu (MsP v Šamoríne),

2. miesto psovodka Anita Rétiová s nemeckým ovčiakom MILÁN z Magyarország Rendörség – Police, ktorá súčasne získala „Pohár za najlepšiu obranu – na pamiatku Dezidera Mecnera – nášho kolegu, kamaráta a figuranta“, ktorý Anite Rétiovej odovzdal otec Dezidera Mecnera,

3. miesto psovod Jiří Rotsch s nemeckým ovčiakom CARO z MsP v Prahe.

V kategórii súťaž družstiev, získalo

1. miesto tím psovodov Mestskej polície v Prahe, v zložení: Dan Suchopar s nemeckým ovčiakom LUCA, Jiří Rotsch s nemeckým ovčiakom CARO a Michal Rezek s nemeckým ovčiakom RICO,

2. miesto tím psovodov Policajného zboru Slovenskej republiky, v zložení: por. Bc. Jana Šafářová s nemeckým ovčiakom RAMBO (OSK OPP KR PZ v Bratislave), npor. Jaroslav Čačík so sukou nemeckého ovčiaka AMBRA od Frenkyho a ppráp. Juraj Hrušovský s nemeckým ovčiakom KUBO Polícia – Slovakia (obaja z KR PZ v Nitre).

3. miesto tím psovodov z Magyarország Rendörség – Police, v zložení: Anita Rétiová s nemeckým ovčiakom MILÁN, Imre Szabó s nemeckým ovčiakom LUKAS a Béla Németi s nemeckým ovčiakom KORMOS.

Súťažiacim odovzdal ceny primátor mesta Šamorín Mgr. Gabriel Bárdos a náčelník MsP v Šamoríne JUDr. Richard Mészáros.

 

Fotogalériu si môžete pozrieť tu:   http://www.minv.sk/?tlacove-spravy-2&sprava=druzstvo-psovodov-policajneho-zboru-sr-medzi-vitazmi-v-medzinarodnej-sutazi&


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
›REGISTROVANÍ NICKOM‹
všetci

Pre pridávanie komentárov k článkom sa prihláste. Ak nemáte prihlasovacie meno a heslo, zaregistrujte sa tu.

Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
Begam Trnava
Označenie inzercie
Vyhľadávanie Posledné komentáre
KomentárChoseS 17-05-2015 20:25:42:
Dopravná nehoda nákladného vozidla a autobusu pri obci Tepličky
Komentármatias 20-04-2015 21:33:18:
Polícia zadržala dvojnásobného vraha odsúdeného na doživotie
Komentár 13-04-2015 18:42:02:
Návrh na podanie obžaloby
Komentárjh 04-04-2015 12:56:18:
Zásahy DHZO Pobedim pri odčerpávaní vody
Komentárredakcia 30-03-2015 20:26:08:
Vo večerných hodinách mala byť zastavená železničná doprava v Bytči - AKTUALIZOVANÉ
KomentárNa takéto veci by sa nemala používať hasičská technika. Je to iba vypočítavosť niektorých ľudí. Na takéto zásahy maju vodárne a kanalizacie špecialnu techniku /vozidlo CAK/, ale to by bolo potrebné zaplatiť. Keď sa niekomu doma upchá žumpa alebo kanalizác 31-03-2015 15:46:31:
Hasiči DHZO Pobedim na nedeľnom zásahu
Komentár 25-03-2015 21:13:58:
Dopravná nehoda pri Ružomberku
Komentár 04-03-2015 13:42:45:
Pri dopravnej nehode vyhasol život mladého vodiča
Komentárredakcia 13-02-2015 11:33:49:
Polícia žiada o pomoc pri zistení totožnosti neznámeho muža - AKTUALIZOVANÉ
Komentár 18-02-2015 16:14:15:
Aktuálne - dopravná nehoda dvoch kamiónov na D2 - AKTUALIZOVANÉ
Reklamna plocha
Označenie inzercie
Zdravotnicke pomocky Nitra
Označenie inzercie
TPX-NET
Označenie inzercie
Zlate pastilky
Označenie inzercie
Bottom panel

© www.rescueonline.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na www.rescueonline.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign

HASICI V AKCII
Označenie inzercie