Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Rescue Online | Sereď Online | Reportér 24

Begam Trnava
Označenie inzercie

ISSN 1338-0389   Dnes je 21. 7. 2018, meniny oslavuje: , zajtra RSS Export článkov
Top panel

Boj proti korupcii

Finančná správa SR |MM|   Finančná správa spolu s Policajným zborom SR odhalila dva prípady korupčného správania sa. K jednému došlo v radoch colníkov, druhý sa týkal podvodu krátenia dane. Potvrdili to prezident finančnej správy František Imrecze spolu s prezidentom Policajného zboru Tiborom Gašparom pri prezentácii oboch prípadov.

Či už ide o korupčné správanie sa vlastných zamestnancov, alebo snahy o krátenie dane a poistného, takéto správanie sa je v každom prípade neakceptovateľné. Potvrdil to prezident finančnej správy František Imrecze pri prezentovaní prípadu korupčného správania sa piatich colníkov. „V spolupráci s políciou sme odhalili prípad korupcie aj v radoch finančnej správy, konkrétne v radoch niektorých príslušníkov Stanice colného úradu v Senici. Takýchto negatívnych príkladov však bolo od roku 2013, keď sme vyhlásili program nulovej tolerancie voči korupcii, len 23. A to na finančnej správe pracuje 9 400 ľudí. Viac ako 99% našich zamestnancov tak dodržiava všetky zákony a etický kódex zamestnanca,“ povedal prezident finančnej správy František Imrecze. „Odhalenie tohto prípadu colníkov dokazuje, že takéto prípady nebudeme tolerovať. Odhaľovanie korupcie vo vlastných radoch však nie je jednoduché, je potrebné mať priame dôkazy a je nevyhnutná efektívna spolupráca medzi nami, našim kriminálnym úradom a políciou,“ dodal Imrecze.

Úspešným príkladom takejto spolupráce je práve prípad Hungary. Sekcia inšpekcie a vnútornej kontroly finančnej správy od začiatku spolupracovala na prípade s NAKA. V tomto prípade bolo zistené, že od februára 2017 do septembra 2017 príslušníci Stanice colného úradu v Senici (Colný úrad Trnava) nad rámec oprávnení colníka vykonávali pri colnej kontrole aj kontrolu dodržiavania zákona č. 8/2009 Z. z. o cestnej premávke. Na diaľnici D2 v smere z Bratislavy po hranice s ČR žiadali od vodičov za porušenie zákona úhradu priestupku proti bezpečnosti a plynulosti cestnej premávky vo forme finančnej hotovosti od 200 do 300 eur. Financie si pritom nechávali pre vlastnú potrebu. „Takéto správanie sa nebudeme tolerovať. Spracúvame návrh na ich postavenie mimo služby,“ povedal Imrecze. Za prečin zneužívania právomoci verejného činiteľa podľa Trestného zákona hrozí trest odňatia slobody na 2 - 5 rokov.

Druhým prezentovaným prípadom bol prípad krátenia dane. Od januára do decembra 2016 mali v tomto prípade obvinení (štatutári spoločností) vytvoriť fakturačný reťazec viacerých obchodných spoločností za účelom krátenia dane fiktívnym tuzemským nadobudnutím tovaru a jeho odpredajom do iného členského štátu EÚ za účelom zníženia vlastnej daňovej povinnosti. Vytvorené obchodné spoločnosti nevykonávali žiadnu obchodnú činnosť, resp. nevykonávali obchodnú činnosť v takom rozsahu, ako deklarovali. Štátnemu rozpočtu tak bola spôsobená škoda vo výške 2 375 678 Eur. Od začatia prípadu vo februári 2016 prebiehala úzka spolupráca polície s Kriminálnym úradom finančnej správy. Po vyhodnotení dôkazov bolo vznesené obvinenie voči 4 osobám, ktorým za pokračovací zločin skrátenia dane a poistného podľa Trestného zákona hrozí trest odňatia slobody vo výške 7 - 12 rokov.

Aj tieto prípady sú príkladom efektívnej spolupráce medzi Sekciou inšpekcie a vnútornej kontroly finančnej správy, Kriminálnym úradom finančnej správy a políciou.


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
›REGISTROVANÍ NICKOM‹
všetci

Pre pridávanie komentárov k článkom sa prihláste. Ak nemáte prihlasovacie meno a heslo, zaregistrujte sa tu.

Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
Begam Trnava
Označenie inzercie
Vyhľadávanie Posledné komentáre
KomentárTepličky 17-05-2015 22:54:59:
Dopravná nehoda nákladného vozidla a autobusu pri obci Tepličky
Komentármatias 20-04-2015 21:33:18:
Polícia zadržala dvojnásobného vraha odsúdeného na doživotie
Komentár 13-04-2015 18:42:02:
Návrh na podanie obžaloby
Komentárjh 04-04-2015 12:56:18:
Zásahy DHZO Pobedim pri odčerpávaní vody
KomentárNa takéto veci by sa nemala používať hasičská technika. Je to iba vypočítavosť niektorých ľudí. Na takéto zásahy maju vodárne a kanalizacie špecialnu techniku /vozidlo CAK/, ale to by bolo potrebné zaplatiť. Keď sa niekomu doma upchá žumpa alebo kanalizác 31-03-2015 15:46:31:
Hasiči DHZO Pobedim na nedeľnom zásahu
Komentárredakcia 30-03-2015 20:26:08:
Vo večerných hodinách mala byť zastavená železničná doprava v Bytči - AKTUALIZOVANÉ
Komentár 25-03-2015 21:13:58:
Dopravná nehoda pri Ružomberku
Komentár 04-03-2015 13:42:45:
Pri dopravnej nehode vyhasol život mladého vodiča
Komentárredakcia 13-02-2015 11:33:49:
Polícia žiada o pomoc pri zistení totožnosti neznámeho muža - AKTUALIZOVANÉ
Komentár 18-02-2015 16:14:15:
Aktuálne - dopravná nehoda dvoch kamiónov na D2 - AKTUALIZOVANÉ
Reklamna plocha
Označenie inzercie
Zdravotnicke pomocky Nitra
Označenie inzercie
TPX-NET
Označenie inzercie
Zlate pastilky
Označenie inzercie
Bottom panel

© www.rescueonline.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na www.rescueonline.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign

HASICI V AKCII
Označenie inzercie